Dünya Şampiyonası basın toplantısı yapıldı

12-19 Ağustos 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenecek 2015 FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) U23 Bayanlar Dünya Şampiyonası’nın basın toplantısı bugün (10 Ağustos) Ankara Sürmeli Hotel’de yapıldı.

Toplantıya Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Akif Üstündağ, FIVB Turnuva Sorumlusu Slobodan Milosevic ve TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Müdürü Nilüfer Shimonsky ile birlikte Türkiye, Brezilya, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Japonya, Peru ve Tayland’ın antrenör ve kaptanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Slobodan Milosevic “Bir kez daha burada olduğum için çok mutluyum. Türkiye Voleybol Federasyonu’na hazırladığı bu çok güzel ortam için teşekkür ediyorum. Her takım şampiyon olmak için oynayacak ve kazanan voleybol olacak. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Burada her ne kadar genç olsalar da aynı zamanda yıldız olan isimleri izleyeceğiz. Güzel bir turnuva olacağına eminim.” ifadelerini kullandı.

Turnuvanın eksiksiz bir şekilde gerçekleştirileceğini belirten TVF Başkan Vekili Akif Üstündağ, “Türkiye Voleybol Federasyonu ülkemiz adına bu organizasyonları en iyi şekilde düzenlediğini ispatladı. Bu turnuvayı da en iyi şekilde düzenleyeceğimize herkes emin olsun. Başkent Ankara’da takımlarımız her şampiyonada derece elde etti. Bu turnuvada da aynı şekilde seyirci desteğine ihtiyacımız var. Şampiyonada mücadele edecek 12 takıma da başarılar diliyorum.” yorumunu yaptı.

U23 Bayan Milli Takımımızın antrenörü Ferhat Akbaş “U23 kategorisinin en iyi 12 takımı burada bulunuyor. Tüm takımlara hoş geldiniz diyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu’na bize kendi evimizde Dünya Şampiyonası oynama imkanı verdiği için teşekkür ediyoruz. Bu şampiyona ileride dünya voleybolunu domine edecek oyunculardan kurulu. Ankara seyircisini geleceğin yıldızlarını izlemek için Başkent Voleybol Salonu ve Ankara Arena’ya davet ediyoruz. İyi voleybol oynamak, iyi mücadele etmek ve kürsüye çıkmak istiyoruz.” dedi.

Milli Takımımızın kaptanı Ezgi Dağdelenler ise “Böyle önemli bir turnuvada ev sahibi olduğumuz için çok mutluyuz. Çok sayıda güçlü takım var. Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandık. Elimizden geleni yapacağız. Ankara seyircisinin desteğini bekliyoruz. Herkese başarılar diliyorum.” dedi.

Toplantıya katılan diğer antrenör ve kaptanların görüşleri ise şu şekilde:

Brezilya antrenörü Wagner Coppini Fernandez: Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye Voleybol Federasyonu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. En iyi performansımızı göstereceğiz geleceğimizi görme imkanı bulacağız.

Brezilya kaptanı Rosamaria Montibeller: İkinci defa Türkiye’ye geliyorum. U18 Dünya Şampiyonası’nda da yine buradaydık. Bu organizasyonun da son derece başarılı olacağına eminim. Tüm takımlara saygı duyuyoruz.

Çin antrenörü Xu Jiande: Bu önemli Dünya Şampiyonası’nda mücadele edeceğimiz için çok mutluyuz. Takımım sahada yapabileceğinin en iyisini yapacak. Hedefimiz iyi voleybol oynamak.

Çin kaptanı Chen Xintong: 12 takım da çok güçlü. Biz de bu turnuvaya iyi hazırlandık. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Dominik Cumhuriyeti antrenörü Wagner Pacheco: Bir hafta boyunca bizi Ankara’da ağırlayacağı için TVF’ye teşekkür ediyoruz. Burada olduğumuz için çok mutluyuz.

Dominik Cumhuriyeti kaptanı Brayehin Martinez: Güzel bir turnuva çıkarmak istiyoruz. Herkese başarılar diliyoruz. Maçların fair play çerçevesinde geçmesini diliyorum.

Japonya antrenörü Kiyoshi Abo: Burada çok iyi bir ortamımız var. Bu güzel organizasyon nedeniyle FIVB ve TVF’ye teşekkür ediyoruz. Çok sayıda güçlü takım var bizi zorlu maçlar bekliyor.

Japonya kaptanı Misaki Yamauchi: Bizi zorlu bir turnuva bekliyor. Her top için sonuna kadar savaşacağız.

Peru antrenörü Natalia Malaga: Turnuvada çok sayıda iyi takım olduğunu biliyoruz. Ama biz de iyiyiz. Elimizden gelen mücadeleyi sergileyeceğiz. Herkese başarılar diliyorum.

Peru kaptanı Clarivet Yllescas: Burada olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.

Tayland antrenörü Nataphon Srisamutnak: Organizasyon komiteye bizi güzel bir şekilde ağırladığı için teşekkür ediyoruz. Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Zorlu bir turnuva olacak. Tüm takımlar son derece güçlü.”

Tayland kaptanı Pornpun Guedpard: İlk kez U23 Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda mücadele edeceğiz. Elimizden gelenin en iyisi yapacağız.

Brezilya, Bulgaristan, İtalya, Kolombiya ve Mısır ile birlikte A Grubu’nda bulunan Milli Takımımızın grup aşamasındaki maç programı şu şekilde:

12 Ağustos 2015 – Çarşamba (TRT Spor – Canlı)

19.00 Türkiye – Mısır

13 Ağustos 2015 – Perşembe (TRT Spor – Canlı)

19.00 Türkiye – İtalya

14 Ağustos 2015 – Cuma (TRT Spor – Canlı)

19.00 Türkiye – Brezilya

15 Ağustos 2015 – Cumartesi (TRT Spor – Canlı)

19.00 Türkiye – Bulgaristan

17 Ağustos 2015 – Pazartesi (TRT Spor – Canlı)

19.00 Türkiye – Kolombiya


Haberi Paylaş

Comments are closed.