Dünya Şampiyonası elemeleri başlıyor

Genç Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası İkinci Ayak Eleme Müsabakaları, Antalya’nın Alanya ilçesinde yapılacak..

Alanya’da, 8-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Genç Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası ikinci ayak eleme müsabakalarına, Türk Milli Takımı’nın yanı sıra Danimarka, Finlandiya ve Çek Cumhuriyeti katılacak.

Danimarka, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti ile 3 maç yapacak olan milli takım çalışmalarını, müsabakaların yapılacağı Alanya Atatürk Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Milli Takımlar Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin, genç bayanlarda dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğünün bulunduğunu, bunun da, Türk voleybolundaki en önemli başarı olduğunu söyledi.

Genç Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası eleme maçlarını kazanarak, şampiyonaya gideceklerini belirten Bedestenlioğlu, ’’Şampiyonada da önemli bir başarı elde ederek ülkemize dönmek istiyoruz. Bu güç bizde var’’ dedi.

Genç Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası ikinci ayak eleme grubunda mücadele edecek Finlandiya ve Danimarka’nın, Avrupa’da ilk 12 takım arasında bulunmadığını, Çek Cumhuriyeti takımının ise diğer takımlara göre daha güçlü olduğunu belirten Bedestenlioğlu, tüm maçları kazanmaktan başka düşüncelerinin olmadığını dile getirdi.

Bulundukları gruptan birinci çıktıkları taktirde 16-25 Temmuz tarihleri arasında, Meksika’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na katılacaklarını anlatan Bedestenlioğlu, Alanyalı sporseverlerin, salonu doldurarak takımı desteklemelerini istedi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.