Dünya Şampiyonası hazırlıklarında sona doğru

Yıldız Kızlar Dünya Voleybol Şampiyonası için hazırlıkların sonuna gelinirken, Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği yetkilileri işi şansa bırakmıyor.

Ankara’daki hazırlık aşamasını yakından takip eden yetkililer, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) yetkilileriyle her gün toplanarak gelişmelerle ilgili bilgler alıyor.

FIVB Dünya Yıldız Kızlar Şampiyonası Kontrol Komite Başkanı Marta Centeno, hazırlıkların çok iyi gittiğini belirterek, ’’Hazırlık aşamasındaki performansından dolayı TVF’yi tebrik ediyorum’’ dedi.

Türkiye’de bulunmaktan çok memnun olduklarını dile getiren Centeno, bugünden itibaren tüm hazırlıkların tamamlanmış olacağını umut ettiklerini kaydetti.

-’’TVF HER GEÇEN GÜN GELİŞİYOR’’-
TVF’nin her geçen gün geliştiğini ve bu gelişim sürecinin FIVB tarafından beğeniyle takip edildiğini ifade eden Centeno, ’’TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık bize TVF Voleybol Lisesi’nden, her geçen gün buraya yazılmak isteyen öğrenci potansiyelinin arttığından, Türkiye’de voleybola ilginin giderek büyüdüğünden bahsetti. Bizler FIVB olarak bu durumdan son derece memnunuz’’ diye konuştu.

’’Voleybol branşında zaman zaman seyirci sayısında sıkıntı yaşıyoruz. Salonlara daha çok seyirci çekebilmek için TVF’ye ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz?’’ sorusuna şöyle cevap verdi:
’’Bu sıkıntı zaman zaman birçok ülkede yaşanabiliyor. Bunun için öncelikle medyaya büyük görev düşüyor. TVF’nin faaliyetlerinin kanallardan yeteri kadar duyurulması çok önemli. Halkla daha birebir ve etkili iletişim kurulmalı. Seyirci her geçen gün artacaktır.’’ -’’TÜRKİYE’NİN 2012 YOLU AÇIK’’- Centeno, ’’Türkiye’nin 2012 Londra Olimpiyatları’na katılım şansı sizce nedir?’’ sorusunu ise, ’’Türkiye’nin 2012 yolu açık. FIVB olarak Türk Milli Takımı’nın 2012’ye katılabileceğini düşünüyoruz. Elemeler Türkiye için büyük şans. Şansını iyi değerlendirirse 2012’de Türkiye’yi olimpiyatlarda görmekten büyük mutluluk duyarız’’ şeklinde cevapladı.

Türkiye’ye ilk kez geldiğini ve şimdiye kadar gördüğü yerleri çok beğendiğini anlatan Centeno, sözlerini şöyle tamamladı:
’’Burada olmak keyifli. Ankara’ya önyargılı gelmiştim. daha tarihi ve eski bir kent bekliyordum ama burası son derece modern binalarla dolu çok güzel bir kent. İnsanlar çok sıcakkanlı. Çok etkilendiğimi söyleyebilirim.’’


Haberi Paylaş