Dünya Şampiyonası’nın yenilgisiz ekipleri

Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda ilk tur maçlarının tamamlanmasıyla heyecan ikinci tura taşındı.

Altışar ekipten oluşan dört grupta oynanan toplam 60 karşılaşmanın ardından oluşan puan durumu, turnuvadaki takımların bir üst turdaki kaderlerini belirledi. A ve C Grubu dışındaki diğer gruplarda yenilgisiz takım yer almadı.

Son Avrupa Şampiyonası ve Milletler Ligi’ni altın madalyayla tamamlayan İtalya, A Grubu’nda oynadığı beş maçın tamamını rakiplerine puan vermeden kazanarak 15 puanla ikinci tura yükseldi.

Son Dünya Şampiyonası’nda kürsünün en üst basamağında yer alan Sırbistan ise C Grubu’nu domine ederken grup maçlarında Bulgaristan’la oynadığı beş setlik maç dışında rakiplerine puan vermedi ve 14 puanla adını bir üst tura yazdırdı.

FIVB Dünya Şampiyonası’nda Paola Egonu’nun kadrosunda yer aldığı İtalya, ikinci turda sırasıyla Brezilya, Japonya, Arjantin ve Çin ile mücadele edecek. Tijana Boskovic’in takımı Sırbistan ise ikinci turda A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile aynı grupta yer alacak. Filenin Sultanları’nın Sırbistan’ın yanı sıra Almanya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri ile mücadele edeceği F Grubu’nda Sırbistan ise sırasıyla Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Tayland ve Türkiye ile karşılaşacak.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.