Dünya Şampiyonu Sir Safety Perugia

Brezilya’nın Betim şehrinde düzenlenen 2022 FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası, 11 Aralık Pazar günü oynanan üçüncülük ve final karşılaşmaları ile tamamlandı.

Brezilya ekiplerinin mücadelesine sahne olan üçüncülük maçında Itambe Minas ile Sada Cruzeiro karşı karşıya geldi. Son şampiyon Sada Cruzeiro, Itambe Minas’ı 3129, 2426, 2125 ve 1925 sonuçlanan setlerle 3-1 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Sada Cruzeiro’da Wallace De Souza 23, Otávio Pinto ve Gabriel Kavalkievicz 13’er sayıyla öne çıkan isimler oldu. Itambe Minas’ta ise üçüncülük mücadelesini Luis Elian Estrada Mazorra 18, Leandro Vissotto 15, Matheus Santos 8 sayıyla tamamladı.

2022 FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde ise İtalyan voleybolunun devleri Sir Safety Susa Perugia ile Trentino Itas karşı karşıya geldi. Trentino Itas’ı 2025, 2523, 2725 ve 25-19 setler sonucu 3-1’lik skorla deviren Sir Safety Susa Perugia, turnuvanın şampiyonu oldu. Altın madalyanın sahibi olan Sir Safety Perugia, FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı tarihinde ilk kez altın madalya ile tamamladı.

Pasörlüğünü Simone Giannelli’nin üstlendiği Sir Safety Susa Perugia’da Wilfredo Leon 17, Oleh Plotnytskyi 15, Jesus Herrera Jaime ve Roberto Russo 9’ar sayıyla öne çıktı. Turnuvayı ikinci sırada tamamlayıp gümüş madalyanın sahibi olan Trentino Itas’ta ise final maçında Alessandro Michieletto 19, Matey Kaziyski 16, Marko Podrascanin 9, Daniele Lavia 8 sayıyla oynadı.

Turnuvanın En Değerli Oyuncusu (MVP) Sir Safety Susa Perugia takımının İtalyan pasörü Simone Giannelli seçildi. Turnuvanın tamamlanmasıyla oluşan rüya takımda ise şu isimler yer aldı:

Pasör: Simone Giannelli (Perugia)
Pasör Çaprazı: Matey Kaziyski (Trentino)
Smaçör: Wilfredo Leon (Perugia) Alessandro Michieletto (Trentino)
Orta: Marko Podrascanin (Trentino), Flávio Gualberto (Perugia)
Libero: Lukas De Deus (Sada)

MVP: Simone Giannelli (Perugia)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.