Ebrar Karakurt ile 7 soru

Igor Gorgonzola Novara’nın yıldızı milli oyuncumuz Ebrar Karakurt, Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) resmi internet sitesinde CEV Şampiyonlar Ligi ile ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Bu sezon hakkında ne hissediyorsun, sence sezonun sonunda Şampiyonlar Ligi’nde takımının şampiyonluk şansı nedir?

Kesinlikle şansımız olduğunu düşünüyorum, kolay olmayacak çünkü Türkiye ve İtalya’dan çok güçlü takımlara karşı mücadele etmek zorundayız ama başarabiliriz. Tüm çabamızı sahaya koymak zorundayız çünkü biz Novara’yız. Büyük bir geleneğimiz var, 2019’dan sonra yeni bir başarı istiyoruz. Tüm enerjimizi sahaya koyarsak eminim her rakiple mücadele edebiliriz. Bu tür maçlara hazır olmak için mental olarak da güçlü olmamız gerekiyor.

Yeni sezona girerken takımınızın en heyecan verici yanı nedir?

Bu sezon benim için hem yeni hem de heyecan verici ama tek bir şey seçmem gerekiyorsa o da sahadaki kızların enerjisi. Bu enerjiyi ve aramızdaki dostluğu seviyorum. Takımımızın çok genç olduğunu biliyorum ve birlikte neler yapabileceğimizi görmek istiyorum.

Ekibinizdeki liderler kimler, rollerini nasıl tanımlarsın?

Cristina Chirichella kaptanımız, çok hırslı bir oyuncu, her maçı kazanmak istiyor ve takımı herkesten daha iyi tanıyor. Caterina Bosetti’nin tecrübesine güveniyorum, sahada her zaman rahat görünüyor ve sezon boyunca takımımızdan herkese her konuda yardımcı olacak. Ben de bir liderim, sahada çok fazla enerjim var ve bu enerjinin takıma itici güç olduğunu düşünüyorum.

Sizce takımınızda sezonun sürprizi kim olacak, sahadaki performanslarıyla izleyenleri etkileyecek oyuncu kim?

Eleonora Fersino, tarzını gerçekten çok seviyorum. Eminim harika bir sezon olacak. Eski takım arkadaşlarımdan birinin de ismini vermek istiyorum: THY’den Berin Yıldırım.

CEV Şampiyonlar Ligi’nin en sonuna kadar hangi takımlar gidecek?

Finalistler Novara ve Vakıfbank, kazanan Novara.

Sezonun MVP’sinin kim olacağına inanıyorsun?

Kendim, Ebrar Karakurt.

Bu noktada sezonun “All Star” takımını seçecek olursan kimleri seçerdin?

Pasör: Joanna Wolosz
Pasör Çaprazı: Isabelle Haak
Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş
Smaçörler: Arina Fedorovtseva, Gabi Guimaraes
Libero: Gizem Örge

Haberi Paylaş

Comments are closed.