Eczacıbaşı altyapısına yeni iki isim

Eczacıbaşı Spor Kulübü, altyapı teknik kadrosuna Barış Özdemir ve Emre Nur’u kattı.

Eczacıbaşı ailesinin parçası olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Barış Özdemir, “Türk voleyboluna ve Eczacıbaşı’na iyi sporcular yetiştirip hedefler doğrultusunda başarılı olacağımızı ümit ediyorum” sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

Eczacıbaşı Altyapısı’na transferiyle ilgili görüşlerini dile getiren Emre Nur, “Türk voleybolunun en saygın ve köklü kulüplerinden biri olan Eczacıbaşı’nda antrenörlük yapacağım için çok heyecanlıyım. Eczacıbaşı A Takımı’na ve Türk Voleyboluna değerli oyuncular kazandırmak için tüm enerjimle burada olacağım” dedi.

 

Barış Özdemir kimdir?

1972 doğumlu eski milli voleybolcu Barış Özdemir, kariyerinde 200 defa A Milli Erkek Voleybol forması giydi. Antrenörlük kariyerinde erkek milli takımlarında görev alan Özdemir, sırasıyla Beşiktaş JK ve VakıfBank Spor Kulübü’nde görev aldı.

Özdemir, 2014-2015 yılları arasında, başantrenörlüğünü yaptığı Genç Erkek Milli Takımı ile Balkan Şampiyonluğu ve Dünya altıncılığı yaşadı.

2014-2015 yılında A Milli Erkek Voleybol Takımı yardımcı antrenörü olarak Bakü Avrupa Oyunlarına katıldı. 2016-2017 yılları arasında, U21 Erkek Milli Takımı’nda ve A Milli Erkek Voleybol Takımlarında yardımcı antrenör olarak görev aldı. 2017-2022 yılları arasında VakıfBank Genç Kız Takımı ile üst üste üç sezon Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. 2018-2019 yılında VakıfBank 2. Lig Takımını 1. Lig’e yükseltti. Son olarak 2021-2022 sezonunda Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonlukları yaşadı.

Emre Nur kimdir?

1990 doğumlu Emre Nur, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu. Kariyerine 2009 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başladı.

Kariyerinde, Küçük, Yıldız ve Genç kategorilerinde iki Türkiye Şampiyonluğu, iki Türkiye İkinciliği ve iki Türkiye Üçüncülüğü bulunan Nur, 2. Lig ve 1. Lig Kadın Voleybol Takımı antrenörlüğü yaptı.

2021-2022 sezonunda çalıştırdığı Fenerbahçe Üniversitesi Voleybol Takımı’nı 1. Lige yükseltti.

Altyapı Milli Takımlarının çeşitli yaş gruplarında yardımcı antrenörlük görevini üstlenen Emre Nur, üç kez Balkan Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve EYOF Üçüncülüğü yaşarken, iki kez de Altyapı Dünya Şampiyonasında yardımcı antrenör olarak görev aldı

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.