Eczacıbaşı Dynavit grubunu ikinci bitirdi

Türkiye’nin ev sahipliğinde 14-18 Aralık 2022 tarihlerinde Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda üçüncü gün, Imoco Volley Conegliano – Eczacıbaşı Dynavit karşılaşmasıyla başladı. A Grubu’nda lideri belirleyecek olan karşılaşmayı Imoco Volley Conegliano 18-25, 25-21, 22-25, 18-25  setlerle 3-1 kazanarak yarı finale lider olarak yükseldi.

Temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit; karşılaşmaya Elif Şahin, Tijana Boskovic, Hande Baladın, Irina Voronkova, Sinead Jack-Kısal, Beyza Arıcı ve libero Simge Aköz ilk altısıyla başladı. İtalyan ekibi Imoco Volley Conegliano’nun ilk altısında ise Joanna Wolosz, Isabelle Haak, Kelsey Robinson Cook, Kathryn Plummer, Robin De Kruijf, Marina Lubian ve libero Monica de Gennaro yer aldı.

Karşılaşmanın en skorer ismi 26 sayıyla Imoco Volley Conegliano’dan Isabelle Haak olurken Kelsey Robinson 14, Kathryn Plummer 14 sayıyla oynadı. Eczacıbaşı Dynavit’te ise Tijana Boskovic 22, Hande Baladın 12,   Sinead Jack-Kısal 10 sayıyla çift hanelere ulaşan isimler oldu.

Karşılaşmanın tüm istatistikleri için tıklayınız.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.