Eczacıbaşı Dynavit şampiyon, kupa Türkiye’ye geliyor

Eczacıbaşı Spor Kulübü, 2021 – 2022 sezonundaki Avrupa yolculuğunu CEV Kupası şampiyonluğuyla tamamladı.

2022 Kadınlar CEV Kupası’nda temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit final rövanş maçında Alman temsilcisi Allianz MTV Stuttgart’ı 25-18, 25-21, 18-25, 24-26  setlerle 3-1 yendi ve CEV Kupası’nı bir kez daha Türkiye’ye getirdi.

Final maçlarında Alman ekip Allianz MTV Stuttgart ile karşılaşan “Atatürk’ün Kızları”, ilk maçta 3-1 yendikleri rakiplerini ikinci maçta da geçerek müzelerine bir kupa daha eklemiş oldu.

Karşılaşmanın en skorer ismi 27 sayıyla Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp yıldızı Tijana Boskovic oldu. Temilscimiz Eczacıbaşı Dynavit’te; Beyza Arıcı 10, McKenzie Adams 9, Laura Heyrman 8, Hande Baladın 7, Saliha Şahin 7, Maja Ognjenovic 4 sayıyla galibiyette etkili oldu. Allianz MTV Stuttgart’ta ise Tara Ceasar 14 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu (MVP) Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp pasörü Maja Ognjenovic seçildi.

Karşılaşmanın tüm istatistikleri için tıklayınız. 

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın da Eczacıbaşı Dynavit’i desteklemek için salona geldikleri karşılaşmada voleybolcularımız, bu sezonun “#SonunaKadar – #AllTheWay” mottosuna uygun şekilde maçın başından sonuna kadar çok başarılı performans göstererek kupayı kazandı.

Eczacıbaşı Dynavit, “Barışa Bir Şans Ver” tişörtleriyle ısındı

İstanbul’daki ilk maçta sahaya Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünün bulunduğu pankartla çıkan Eczacıbaşı Dynavit, Almanya’daki karşılaşma öncesinde ise sporun birleştirici gücünü ve savaş karşıtı duruşunu vurgulamak için John Lennon’ın “Give Peace a Chance” şarkısından hareketle “Give Peace a Chance” (Barışa Bir Şans Ver) yazılı tişörtlerle ısındı.  Eczacıbaşı Dynavit oyuncularının ısınma tişörtleri, salondaki tüm taraftarlardan alkış aldı.

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 80. kupası

Kupayı 2018 yılından sonra ikinci kez kazanan Eczacıbaşı Dynavit, böylece müzesindeki kupa sayısını da 80’e çıkarmış oldu. CEV Kupası şampiyonluğunun ardından Misli.com Sultanlar Ligi maçlarına geri dönecek olan Eczacıbaşı Dynavit’in müzesinde 2021 – 2022 sezonu itibarıyla şu başarılar bulunuyor:

 28 Türkiye şampiyonluğu

2 FIVB Dünya şampiyonluğu

1 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu

2 CEV Kupası şampiyonluğu

1 Avrupa Kupa Galipleri Kupası şampiyonluğu

5 Türkiye Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu

9 Türkiye Kupası şampiyonluğu

3 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu

6 Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü Kupası şampiyonluğu

23 Altyapı Türkiye şampiyonluğu

 

Allianz MTV Stuttgart – Eczacıbaşı Dynavit: 1-3

Salon: SCHARRena Stuttgart

Hakemler: Dominga LOT, (ITA) Roman MARSCHNER (CZE)

Allianz MTV Stuttgart: Van de Vyner, Segura, Timmerman, Rivers, Lee, Todorova, Koskelo (L), Nowicka, Jasper, Lohuis, Ceasar.

Eczacıbaşı Dynavit: , Heyrman, Ognjenovic, Hande, Boskovic, Beyza, Adams, Simge (L), Gözde, Saliha, Fatma.

Setler: 1-3 (18-25, 21-25, 25-18, 24-26)

Süre:105 dakika (24,28,22,31)

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.