Hekimoğlu GCT Bursa ilk galibiyetini aldı

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi yarı final etabının ikinci gününde Hekimoğlu GCT Bursa ile Akkuş Belediyespor karşılaştı. Mücadeleyi Bursa temsilcisi 30-28, 25-20, 25-23 setlerle 3-0 kazandı ve ilk galibiyetini aldı.

Karşılaşma sonrası Hekimoğlu GCT Bursa smaçörü Kerem Can Acar ve pasörü Berke Can Bıldırcın, Voleybolun Sesi’ne özel değerlendirmelerde bulundu. Bu maçın kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Acar, “Dün aldığımız mağlubiyet bizi takım olarak yıpratsa da turnuvanın uzun olduğunu ve tekrar önümüzdeki maçlara odaklanmamız gerektiğini biliyorduk. Bugün sahaya da odaklanmış şekilde çıktık. Turnuva daha bitmedi, yeni başlıyoruz. Bu maçı unuttuk, yarın ki maçı düşünmeye başladık.” dedi.

Dün zorlu bir maç oynadıklarını söyleyen Berke Can Yıldırım ise, “Dün oynadığımız maç geç bir saatte bitti. Buna rağmen bu maça motivasyonumuzu ve konsantrasyonumuzu çok iyi ayarladık. Bu özveri ve galibiyet için takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Play-Off’lar yeni başlıyor. Yarın oynayacağımız maçı da kazanıp, final grubuna yükselmek istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi yarı final etabı son gününde; Develi Belediyespor ile Hekimoğlu GCT Bursa, Akkuş Belediyespor ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşacak.

Salon: Başkent Voleybol Salonu

Hakemler: Koray Yılmazgil, Bilal Çağlar.

Setler: 30-28, 25-20, 25-23.

Süre: 98 dakika. (39, 28, 31)

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.