Eczacıbaşı Dynavit’in yabancı transferlerinin VNL performansı

Gelecek sezon Eczacıbaşı Dynavit formasıyla izleyeceğimiz Polonyalı smaçör Martyna Czyrniańska, Kanadalı smaçör Alexa Gray ve Sırp orta oyuncu Jovana Stevanović’in FIVB Milletler Ligi’nde gösterdikleri performansa yakından bakalım.

Bulduğu 231 sayıyla Kanada Milli Takımı’nın en skorer ismi olan ve turnuvada en skorerler arasında beşinci sırada yer alan Alexa Gray, 231 sayının 13’ünü bloktan 10’unu ise servisten üretti. Turnuva genelinde %40 başarılı hücum yüzdesiyle olan Gray, servis karşılamada ise %15’i buldu. Alexa Gray’in VNL’de gösterdiği performansı detaylı incelemek için tıklayınız. 

Sırbistan’ın VNL kadrosuna son 2 haftada dahil olan orta oyuncu Jovana Stevanovic ise toplam 8 karşılamada 80 sayı buldu. 22 blok 6 servis sayısı üreten Stevanovic, en çok blok sayısını Tayland ve Hırvatistan karşısında buldu. (5 Blok) Jovana Stevanovic’in VNL’de gösterdiği performansı detaylı incelemek için tıklayınız. 

Polonya’nın genç yeteneklerinden Martyna Czyrniańska ise turnuvada 69 sayıyla oynadı. 8 blok 7 servis sayısı üreten Czyrniańska, %38 başarılı hücum yüzdesi ve %24 mükemmel manşet ile Milletler Ligi’ni tamamladı. Martyna Czyrniańska’nın VNL’de gösterdiği performansı detaylı incelemek için tıklayınız. 

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.