Eczacıbaşı Dynavit’ten rahat galibiyet

Misli.com Sultanlar Ligi’nin on dördüncü haftası Eczacıbaşı Dynavit’in Nilüfer Belediyespor’u konuk ettiği karşılaşmayla sona erdi. Eczacıbaşı Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 25-16, 25-19, 25-20 sonuçlanan setlerle 3-0 kazanan turuncu beyazlılar; ikinci devreye galibiyetle başladı. On ikinci galibiyetini alarak elde ettiği üç puanla ligde puanını 36’ya yükselten Eczacıbaşı Dynavit, ikinci sıradaki yerini korudu.

Mücadelenin ilk seti takımların Hümay Topaloğlu ve Gözde Yılmaz ile hücumdan kazandığı karşılıklı sayılarla başladı. Laura Heyrman’ın blok sayısıyla skordaki dengenin bozulması sonrası Hande Baladın ve Saliha Şahin’in Eczacıbaşı Dynavit adına bulduğu hücum sayılarıyla fark 11-5’e altıya kadar yükseldi. Elif Şahin’in Beyza Arıcı’yı ön turunda etkili kullanmasıyla ev sahibi ekip, Nilüfer Belediyespor’un Emily Maglio ve Ecenur Aksoy ile sayıya gitmesine rağmen farkı kapatmasına engel oldu. Hande Baladın’ın servisten direkt sayısıyla noktalanan set, 25-16 Eczacıbaşı Dynavit lehine sonuçlandı ve turuncu beyazlılar karşılaşmada 1-0 öne geçti.

İkinci set Gözde Yılmaz ve McKenzie Adams’ın hücum sayılarıyla 5-2 Eczacıbaşı Dynavit üstünlüğüyle başladı. Hümay Topaloğlu ve Çağla Akın ile direnen Nilüfer Belediyespor, altıya kadar çıkan farkı Melis Durul’un üst üste sayılarıyla 14-9’da beşe indirdi. Set sonuna Merve Atlıer’in hücumlarıyla 20-12’de sekiz sayılık avantajla giren Eczacıbaşı Dynavit, Hümay Topaloğlu’nun servisleriyle geri dönme çabasında olan rakibinin geri dönüş yapmasına izin vermedi. Saliha Şahin’in hücumuyla sona eren seti 25-19 kazanan turuncu beyazlı ekip, maçta skoru 2-0’a getirdi.

Üçüncü set Gözde Yılmaz’ın sayılarına Nilüfer Belediyespor’un Hümay Topaloğlu ve Emily Maglio ile karşılık vermesiyle 3-3 eşitlik ile başladı. Çağla Akın’ın bloğu sonrası Hümay Topaloğlu ve Sude Naz Uzun ile üst üste sayılar alan Bursa ekibi, 5-8’e üç sayılık üstünlüğü yakaladı. Saliha Şahin’in servis serisinde geri dönen Eczacıbaşı Dynavit, 9-9’da skora denge getirdi. Karşılıklı sayılarla geçen bölümün ardından Hümay Topaloğlu’nun hücumda etkili olduğu bölümde farkı açan Nilüfer Belediyespor, 12-16’da bulduğu dört sayılık üstünlüğü Merve Atlıer’in etkili servislerine karşı manşette sıkıntı yaşayınca kaybetti ve 18-17 geriye düştü. Set sonunda Fatma Şekerci ve Saliha Şahin’in sayılarıyla sonuca giden turuncu beyazlılar, genç pasörü Dilay Özdemir’in servis sayısıyla seti 25-20’de noktaladı ve maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın sn skorer ismi 14 sayıyla Nilüfer Belediyespor’un smaçörü Hümay Topaloğlu oldu. Nilüfer Belediyespor’da mücadeleyi Melis Durul 9, Çağla Akın 4 sayıyla tamamladı. Tijana Boskovic’in dinlendirildiği ve Ferhat Akbaş’ın tüm oyuncularına şans verdiği maçta Göxde Yılmaz 12, Saliha Şahin ve Hande Baladın 8’er sayıyla skora katkı verdi.

Ligin on beşinci haftasında Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank’a konuk olacak. Nilüfer Belediyespor ise Bursa’da Fenerbahçe Opet’i ağırlayacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.