Eczacıbaşı Spor Kulübü ile Hisar Okulları el ele verdi

Spor ve eğitim işbirliğinde önemli imza
 
Yetenekli gençlerin Türk voleyboluna kazandırılması amacıyla altyapı çalışmalarını sürdüren Eczacıbaşı Spor Kulübü, her alanda geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen Hisar Okulları ile, yetenekli genç voleybolculara burslu okuma ve kulüp altyapısında yetişme imkanı sağlayacak üç yıllık bir projeye imza attı.
 
Hisar Okulları’nda okuyan öğrencilerin Eczacıbaşı Spor Kulübü tarafından çalıştırılmasına ve başarılı sporcuların Eczacıbaşı Spor Kulübü Voleybol Takımları’na altyapı oluşturmasına imkan tanıyan bu projeyle, iyi öğrenim görmüş başarılı voleybolcular yetiştirilmesi ve sporun gençler için özendirici olması hedefleniyor.
 
Proje kapsamında 2010-2013 öğrenim dönemi boyunca Hisar Okulları’nda burslu olarak okuyacak 12 öğrenci, Eczacıbaşı Spor Kulübü tarafından yurt çapında yapılan taramalar sonucunda seçiliyor. Seçimlerde sportif başarılarının yanı sıra akademik ve sosyal gelişimleri de dikkate alınıyor.
 
Ders ve antrenman bir arada yürüyor
Hisar Okulları’nda eğitim bursu ile okuyan öğrenciler Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde oynayacak. Okul saatlerinde diğer öğrenciler gibi derslere devam edecek genç voleybolcular, okul çıkışında Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Ayazağa Salonu’na giderek antrenman yapacak.


Haberi Paylaş