Eczacıbaşı VitrA, 28. Türkiye Şampiyonluğu’nu kutladı

Türk voleybolunun öncüsü Eczacıbaşı Spor Kulübü, Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı’nın 2011-2012 sezonu Türkiye Şampiyonluğu’nu Kanyon Wanna’da kutladı. Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı sporcuları, teknik kadro ve tüm çalışanların birlikte 28. Türkiye Şampiyonluğu’nun kutlandığı gece, tüm sezondan görüntülerin yer aldığı klip görüntüleriyle başladı.

Klip ardından konuşan Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, yorucu ve zor bir sezonu; Süper Kupa ile açıp, 28. Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandırmaktan çok mutlu olduğunu belirterek “Voleybolcularımıza, Teknik kadromuza, Nalan Ural’a, Yönetim Kurulumuz’a, taraftarlarımıza özellikle Tigers’a, bu başarıda katkısı ve emeği olan herkese çok teşekkür ederim.Üç yıl aradan sonra tekrar şampiyon olduk. Kaptan Esra’ya ve tüm Takım’a verdikleri sözü tuttukları için ayrıca teşekkür ederim. Lig çok kolay geçmedi özellikle playoff etabı çok yoğun ve yorucuydu aynı zamanda üç önemli oyuncumuz iğne, serum ve antibiyotikle sahaya çıktı. Ancak tüm takım birbirine kenetlenerek, birbirlerine moral ve destek vererek bu kupayı kazandı. Hepinizle gurur duyuyorum” dedi ve Türkiye Kupası’nı da kazanarak, sezonu üç kupayla kapatmak istediklerini sözlerine ekledi.

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Asbaşkan Dr. Erdal Karamercan, dört sezondur Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün sporcusu olan dünyaca ünlü Küba asıllı İtalyan smaçör Mirka Francia’ya plaket ve hediye verdi. Büyük katkısı, emekleri için teşekkür ettiler. Henüz sezonun bitmediğini, almak istedikleri Türkiye Kupası olduğunu ve o zamana kadar birlikte yola devam edeceklerini, ancak bu çok özel ve anlamlı gecede çok değerli oyuncuları Mirka’ya teşekkür etmek istediklerini belirten Başkan Faruk Eczacıbaşı “Mirka çok başarılı voleybol kariyerinin yanı sıra kişi olarak da çok özel biri. Kendisini tanışmış olmaktan ve sporcumuz olmasından çok büyük gurur duyuyorum. Kulübümüz’e emeği, katkısı çok büyük ve Kulübümüz’ün her zaman çok özel sporcuları arasında anılacak. Herşey için çok teşekkür ederiz. Kendisini asla unutmayacağız” dedi.Çok duygulanan Mirka Francia ise duygularını anlatacak kelime bulamadığını belirterek “Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün bende çok özel bir yeri var. Buradaki insanlar çok kaliteli ve çok nazik. Bana dört sezon boyunca kucak açtılar. Herşey için, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Menajer Nalan Ural, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün voleybola çok büyük katkısı olan Türkiye’nin lokomotifi bir Kulüp olduğunu belirterek “Oyuncu olarak bu Kulüp’te defalarca şampiyonluklar ve önemli başarılar kazandık. Şimdi de menajer olarak bu Kulüp’teyim ve başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. Süper Kupa’dan sonra, 28. Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandığımız için, verdiğimiz sözü tuttuğumuz için çok mutluyum. Bize destek veren ve hep yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim. Türkiye Kupası’nı da müzemize getireceğimize inanıyorum” dedi.

Teknik Direktör Lorenzo Micelli de “Çok mutluyum. Bu başarının mimarları Takımıma, Nalan Ural’a, teknik kadroma, başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimize, Kulüp çalışanlarımıza, taraftarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Her başarının ve kupanın anlamı farklıdır. Bu kupa da bizim için çok önemliydi ve farklı bir anlamı vardı, kazandığımız için çok mutluyuz. Sezon henüz bitmedi mayıs ayında Türkiye Kupası’nı kazanmak çok istiyoruz. Milli Takım çalışmaları nedeniyle eksik bir kadroyla çalışacağız, ancak Milli Takım’daki dört sporcumuz ve istatistik sorumlumuz (*) döndüğünde de aynı hedef için kaldığımız yerden rahatlıkla devam edeceğimize inanıyorum ve Milli Takım’ın Olimpiyat Elemeleri’nde başarılar diliyoruz” dedi.

Kaptan Esra Gümüş de öncelikle çok mutlu olduğunu, bu kupayı çok istediklerini belirterek “Verdiğim sözü tutmamı sağlayan tüm takım arkadaşlarıma ve teknik kadromuza çok teşekkür ederim. Üç sezondur alamadığımız bu kupayı kazandık. Playoff bizim için biraz daha zor geçti. Arkadaşlarım çok büyük fedakarlıklarla sahaya çıkıp mücadele etti. Ankara’da tüm ekip inanılmazdı. Hepimiz çok inandık ve kazanmak için mücadele ettik. Başkanımız’a, Yönetim Kurulu Üyelerimiz’e, Takım arkadaşlarıma, Nalan Ural’a, teknik kadromuza, Kulübümüz çalışanlarına, bizi yalnız bırakmayan ve her maçta sonuna kadar bizi destekleyen taraftarımıza, Tigers’a çok teşekkür ederim. Türkiye Kupası’nı da almayı çok istiyoruz ve almak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı oyuncularının birlikte kestiği 28. Türkiye Şampiyonluğu pastasının ardından gece müzik ve dansla devam etti.

(*) Milli Takım’a gidenler: Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Neslihan Demir Darnel, Büşra Cansu ve Yunus Öçal.


Haberi Paylaş