Eczacıbaşı VitrA Galatasaray HDI Sigorta’ya nefes aldırmadı

Vestel Venus Sultanlar Ligi play off yarı finalleri Burhan Felek’te oynanan Galatasaray HDI Sigorta-Eczacıbaşı Vitra maçıyla başladı. Rakibini set vermeden mağlup eden Eczacıbaşı Vitra, seride 1-0 öne geçti.

İSTATİSTİK

Karşılıklı sayılarla geçilen ilk bölümde takımlar teknik molaya kadar birbirinden kopmadı. Konuk takımın (11-12) üstünlüğüyle geçilen ilk ara sonrası hücumda top öldüremeyen (11-15) Galatasaray HDI Sigorta ilk molasını istedi. Duraklamaya rağmen istediği oyunu sahaya yansıtamayan rakibi karşısında iyice rahatlayan (15-22) turuncu beyazlı ekip, seti 17-25’te noktaladı.

Kaybettiği setin ardından ikinci bölüme iyi başlayan (4-2) ev sahibi takım, inişli çıkışlı (9-10) bir oyun sergilemesine rağmen setin ortasına önde (12-10) girmeyi başardı. Tüm geri dönüşlerine rağmen rakibinin direncini kıramayan (16-14) Eczacıbaşı VitrA ilk kez oyunu kesti. Ayazağa ekibi ara sonrası 3 sayılık seri yakalayınca (16-17) bu kez sarı kırmızılılar mola kullandı. Her iki takımın da taktik değişiklikler yaptığı anların sonunda son bölüme konuk ekip üstün (17-21) girince Galatasaray HDI Sigorta ikinci molasını da aldı. Buna rağmen hücum temposunu yükseltemeyen sarı kırmızlılar bu seti de 18-25 kaybetti.

Ev sahibi takım etkili başladığı üçüncü sette 6-3’lük üstünlüğü yakalayınca Eczacıbaşı VitrA erken bir mola kullandı. Oyunda sürekliliği sağlayamamasına rağmen Cimbom zorunlu araya önceki setin skoruyla girmeyi başardı. 3 sayılık fark (14-11) sonrası rakibi üzerindeki blok baskısını hissettiren konuk takıma sarı kırmızılı oyuncuların basit hücum hataları da eklenince turuncu beyazlılar öne geçmeyi (14-15) başardı ve ev sahibi mola istedi. Konuk takım son bölüme doğru etkili servisler atınca (18-21) Galatasaray HDI Sigorta ikinci kez oyunu kesti ancak oyunu lehine çevirecek hamleleri yapmayı başaramadı. Jordan Larson ve Tijana Boskovic’in sayılarıyla seti 18-25 alan Eczacıbaşı VitrA, maçı da 3-0 kazandı ve yarı final serisinde 1-0 öne geçti.

GALATASARAY HDI SİGORTA- ECZACIBAŞI VİTRA: 0-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Sadettin Deneri, Ramazan Çevik

Galatasaray HDI Sigorta: Çağla, Leys, Aslı, Meryem, Hande, Jackson, Gizem (L), Buse, Atkinson, Elifsu

Eczacıbaşı VitrA: Larson, Merve, Boskovic, Kim, Büşra, Ezgi, Simge(L), Gibbemeyer, Meliha

Setler: 17-25, 18-25, 18-25

Süre: 71 dakika (22-24-25)


Haberi Paylaş