Eczacıbaşı VitrA Kazan’a acımadı

CEV Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi B grubunu lider tamamlamayı daha önceden garantileyen Eczacıbaşı VitrA, grubun son maçında Rus ekibi Dinamo Kazan’ı Burhan Felek’te misafir etti. Rakibini set vermeden mağlup eden turuncu beyazlılar, ilk aşamayı 6’da 6 ile tamamladı.

İSTATİSTİK

Rakibinin dirençli oyunu karşısında başlarda bocalayan temsilcimiz, maça ısındıkça farkı açtı (11-7) ve Kazan ilk molasını aldı. Buna rağmen etkili servislerle rakip manşeti zayıflatan Eczacıbaşı VitrA, köşelerden bulduğu sayılarla farkı daha da açınca (20-13) Rus temsilcisi oyunu bir kez daha kesti. Zaman zaman yavaşlasa da (22-19) oyundan kopmayan temsilcimiz, ilk bölümü 25-21’de noktaladı.

İkinci sete müthiş bir ivme (5-1) ile başlayan ev sahibi, top öldürmekte zorlandığı bölüm (9-8) sonrası manşette de sıkıntı yaşadı (14:14) ve ilk molasını istedi. Ara sonrası temposunu yeniden bulan Eczacıbaşı VitrA, etkili servis, yüksek blok ve Tijana Boskovic üçlüsüyle oyunu bir kez daha domine etti ve farkı açarak seti 25-18 aldı.

Üçüncü sete adeta hücumda tıkanarak başlayan turuncu beyazlılar, 4-6’da aldığı molaya rağmen toparlanamayınca fark iyice açıldı (4-9), bu anda ritmini bulan Eczacıbaşı VitrA hızla geri dönerek skoru 10’da eşitledi. Servis temposunu bir kez daha yükselterek rakibini paralize eden (23-16) temsilcimiz, seti 25-17, maçı da 3-0 kazandı ve grup aşamasını yenilgisiz tamamladı.

ECZACIBAŞI VİTRA-DINAMO KAZAN: 3-0

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Mario Bernaola (ESP), Milan Rajkovic (CRO)

Eczacıbaşı VitrA: Larson, Büşra, Boskovic, Kim, Gibbemeyer, Gamze, Simge (L), Ezgi, Meliha, Krsmanovic

Dinamo Kazan: Bavykina, Maryukhnich, Kotikova, Kadochkina, Koroleva, Startseva, Ulanova (L), Pasynkova, Mikyskova, Malygina

Setler: 25-21, 25-18, 25-17

Süre: 67 dakika (23-21-23)


Haberi Paylaş