Eczacıbaşı VitrA rövanşı vermedi

Kadınlar Liginde zirve mücadelesi veren dört takım Burhan Felek’te buluşurken müthiş bir çekişmeye sahne olan günün ilk maçını Eczacıbaşı VitrA 3-2 kazandı.

Bethania De La Cruz-Maja Poljak-Neslihan Güler üçlüsünün ürettiği sayılarla maça hızlı başlayan Eczacıbaşı VitrA, 6-8 önde geçtiği ilk aranın ardından tempoyu iyice yükseltti. Rakip hatalardan sayı kazanamayan VakıfBank hücumda da etkinlik gösteremeyince ikinci teknik mola 11-16 geçildi. Her iki takımın da taktiksel değişiklikler yaptığı son bölümde gevşemeyen konuk takım, bu bölümü rahat kazandı 19-25.

İlk sette olduğu gibi ikinci bölüme de müthiş başlayan konuk takım skoru bir anda 2-6’ya getirdiyse de mola alarak toparlanan VakıfBank skoru 6’da eşitledi. İlk zorunlu ara önceki bölümdeki skorla geçilirken (6-8) Eczacıbaşı VitrA rakibine ilk setteki tarifeyi uyguladı ve setin ortasına doğru Neslihan Güler’in liderliğinde rakibini sürklase etti 9-16. Skorbord 9-19’u gösterdiğinde rahatlayan Ezacıbaşı VitrA, Bahar Toksoy’un servislerine manşet getirmekte zorlansa da seti farklı kazanmayı başardı 16-25.

Milena Rasic’in mükemmel oyunuyla üçüncü sette ilk teknik molaya farklı giren VakıfBank (8-4), istikrarlı oyununu sürdürdü ve ikinci araya dek farkı korumayı başardı. Yaptığı değişikliklerle oyunu dengelemeye çalışan konuk takım istediği tempoyu bulamayınca ev sahibi ekip bu bölümü hızlı bir şekilde bitirdi ve maçta kaldı 25-17.

Kaybettiği bölümün ardından dördüncü sette dirilen Ayazağa ekibi ilk araya kadar rahat oynadıysa da 4-8’den sonra gelen VakıfBank rüzgarına dayanamadı. Bulgar yıldızı Elitsa Vasileva’nın önderliğinde oyunu domine eden ev sahibi takım skoru 15-11’e taşıdıysa da, toparlanan Eczacıbaşı VitrA 16-15’i yakaladı. Çeşikmeli geçen son anları daha iyi oynayan VakıfBank seti 25-20 alarak maçı beşinci sete taşımayı başardı.

Tie break setine Jordan Larson’ın etkili servisleriyle mükemmel başlayan Eczacıbaşı Vitra, 0-6’dan sonra bir an olsun arkasına bakmadı. 3-8 geçilen saha değişiminden sonra daha da hızlanan konuk ekip, seti 7-15, maçı da 2:3 kazanarak rakibine rövanşı vermedi.

VAKIFBANK – ECZACIBAŞI VİTRA: 2-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Aziz Yener, Ramazan Çevik

VakıfBank: Gözde, Bahar, Castro, Vasileva, Rasic, Naz, Gizem (L), Ceren, Çagla, Güldeniz

Eczacıbaşı VitrA: De la Cruz, Büşra, Neslihan, Larson, Poljak, Asuman, Gülden (L), Şeyma, Nilay, Gözde, Esra, Ceylan

Setler: 19-25, 16-25, 25-17, 25-20, 7-15

Süre: 118 dakika (26-24-26-29-13)


Haberi Paylaş