Eczacıbaşı VitrA’dan seriye devam

Vestel Venus Sultanlar Ligi 19. Hafta mücadelesinde Beşiktaş’ı konuk eden Eczacıbaşı VitrA, sahadan 3-0 galip ayrıldı ve ligdeki yenilmezlik serisini sürdürdü.

Karşılaşma Yeon Koung Kim’in servisiyle başlarken, Eczacıbaşı VitrA setin başında farkı açtı ve teknik molaya 12-7 önde girdi. Ev sahibi ekip birinci seti 25-19 kazanırken, orta oyuncu Lauren Gibbemeyer aldığı 6 sayıyla güzel bir oyun ortaya çıkardı.

İkinci sete takımlar karşılıklı sayılarla başlamasına rağmen, Eczacıbaşı VitrA teknik mola öncesi farkı tekrardan açmaya başladı. Meliha İsmailoğlu’nun hücumlarıyla set 25-16 sonuçlandı.

Son sette Kim ve Boskovic güçlü ataklarını devam ettirirken, turuncu beyazlılar maçı 3-0 sonlandırdı ve maçın en skorer ismi 17 sayıyla Tijana Boskovic oldu. Her iki takımın oyuncuları karşılaşma öncesi, “15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Günü” farkındalık çalışmaları kapsamında, KAÇUV’un desteğiyle “#kanserifarket” yazılı pankartla sahaya çıktı. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ve Lösemili Çocuklar Vakfı’ndan (LÖSEV) gelen misafirler de karşılaşmayı tribünden takip etti.

Eczacıbaşı VitrA – Beşiktaş: 3-0

Salon: Eczacıbaşı Spor Salonu

Hakemler: Erol Akbulut, Mehmet Topal.

Eczacıbaşı VitrA: Kim, Gibbemeyer, Gamze, Meliha, Büşra, Boskovic, Simge (L), Ezgi.

Beşiktaş: Jerkov, Dilara, Rykhliuk, Rida, Janset, Arelya, Pınar (L), Merve, Zeynep, Hümay, Fatma, Tuğçe.

Setler: 3-0 (25-19,25-16,25-19)

Süre: 81 dakika (24,23,34)


Haberi Paylaş