Eczacıbaşı Vitra’nın finaldeki rakibi Vakıfbank

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde Eczacıbaşı Vitra’nın finaldeki rakibini belirleyecek serinin ikinci maçı, Vakıfbank Spor Sarayı’nda oynandı. Rakibini bir kez daha 3-1 mağlup eden Vakıfbank, finale yükselen takım oldu.

VakıfBank-Eczacıbaşı final serisinin ilk maçı 24 Nisan Çarşamba günü VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanacak. Fenerbahçe Opet ise play off 3/4’lük etabında Galatasaray HDI Sigorta ile karşılaşacak.

Karşılaşmaya rakibinden daha iyi servis atarak başlayan (5:8) konuk takım, maçın ilk teknik molasına da 5 sayı farkla girdi. Ara sonrası Zhu Ting’in servis ve hücumları ile toparlanan Vakıfbank farkı azalttı (11:13) ve sarı lacivertlileri molaya zorladı. Müthiş temposuyla skoru 14’te eşitleyen ev sahibi ekip 18:16’lık üstünlüğü yakalayınca Fenerbahçe Opet ikinci molasını da istedi. Sarı siyahlıların sürekli kaçıp Fenerbahçe Opet’in kovaladığı bölüm sonunda Melissa Vargas’ın üstün çabasıyla skor 22’de bir kez daha kilitlendi ve bu kez ev sahibi takım oyunu kesti. Daha etkili servislerle rakibinin manşetini bozan konuk takım setin sonunda yaklaşınca (23:24) Vakıfbank ikinci molasını da kullandı. Sarı siyahlılar son rallilerde Samanta Bricio’nun hücumlarını durduramayınca seti konuk takım (23:25) kazandı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette ilk hamleyi (4:6) yapan Fenerbahçe Opet, Kelsey Robinson’ın servislerine manşet getiremeyince ev sahibi ekip 7 sayılık seri ile müthiş bir ivme (11:6) kazandı. İnatçı oyunuyla yeniden ayağa kalkan sarı lacivertliler 4 sayılık seri ile farkı erittiyse de (11:10) teknik mola sonrası canlanan son şampiyon bir kez daha (15:10) hızlandı. Son viraj dönüldükten sonra (22:16) Dicle Nur Babat’ın bloklarıyla zor bir geri dönüş başlatan (23:21) konuk takım, rakibinin gücüne daha fazla karşılık veremedi (25:22) ve Vakıfbank maçta durumu eşitledi.

Dengeli başlayan üçüncü setin zorunlu arasına doğru daha az hata yapan (12:9) Vakıfbank, ilerleyen bölümde file üzerine adeta duvar ördü (18:12) ve rakibine top öldürme şansı vermedi. Kapanış bölümüne rahat (21:15) giren ev sahibi takım, son noktayı 25:19’da koydu ve maçta durumu 2-1’e getirdi. Vargas’ın smaç servisleriyle dördüncü sete hızlı (2:5) başlayan konuk takım, Kübalı yıldızının liderliğinde teknik molaya aynı farkla girmeyi başardı. Servis ritmini bulan ev sahibi takım rakibini 15’te yakalayınca sarı lacivertliler ikinci molasını da kullandı, ancak rüzgarı arkasına alan sarı siyahlılar 3 sayılık farka (19:16) ulaştı. Son bölümü bloklarla geçen Vakıfbank, seti 25:18, maçı da 3-1 kazandı ve Eczacıbaşı Vitra’nın finaldeki rakibi oldu.

İstatistik…

VAKIFBANK-FENERBAHÇE OPET: 3-1

Salon: Vakıfbank

Hakemler: Bülent Bozkurt, Mehmet Gül

Vakıfbank: Kübra, Cansu, Ting, Zehra, Sloetjes, Robinson, Gizem(L), Ayça, Ebrar, Buket, Rasic

Fenerbahçe Opet: Dicle, Vargas, Fatma, Eda, Antonijevic, Bricio, Merve(L), Melis(L), Polen, Rabadzhieva, Sıla, Damla

Setler: 23-25, 25-22, 25-19, 25-18

Süre: 110 dakika (26-30-27-27)


Haberi Paylaş