Eda Erdem Dündar: “Asya voleybolu Avrupa voleybolundan çok farklı oldu”

Filenin Sultanları, İtalya galibiyetinin ardından günü tek idmanla tamamladı. A Milli Voleybol Takımı sporcuları Eda Erdem Dündar ile Sıla Çalışkan, Milletler Ligi’ne dair ilk izlenimlerini aktardı:

Eda Erdem: Güzel taraftarımızın önünde kalan 3 maçımızı da almak istiyoruz 

“Dün güzel bir başlangıç yaptık. Genelde turnuvaların başlangıçları zorlu geçer bizim için ama dün farklıydı, seyirci de inanılmazdı. Sahada ilk dakikadan itibaren birbiriyle oynamaktan keyif alan bir Filenin Sultanları vardı. Her ne kadar 2 gündür tam takım olarak idman yapıyor olsak da sahada bence beklediğimizden daha iyi bir performans sergiledik. O yüzden de mutluyuz, güzel bir başlangıç yaptık. Güzel taraftarımızın önünde kalan üç maçımızı da almak istiyoruz.

İki gün maçımız yok ama fitness ve top idmanlarımıza çalışmaya devam ediyoruz. Çin, teknik anlamda iyi oyunculara sahip bir takım. Onlar da jenerasyonlarda değişikliklere gidiyorlar illaki ama Asya voleybolu Avrupa voleybolundan çok farklı oldu. Muhakkak zorlanacağız ama biz rakip gözetmeksizin voleybolumuzu ilerletmeye, geliştirmeye çalışıyoruz. Uzun bir aradan sonra birlikte oynuyoruz. Sistemi, birbirimizi tanımak için bu maçlar çok değerli. Çin maçı da bizim için güzel bir tecrübe olacak diye düşünüyorum.”

Sıla Çalışkan: Milletler Ligi’ne galibiyetle başladığımız için çok mutluyuz

“Benim A Milli Takımdaki ilk maçımdı, çok heyecanlıydım ama çok şükür Ankara seyircisinin önünde net bir skorla İtalya’yı 3-0 yendik. Milletler Ligi’ne galibiyetle başladığımız için çok mutluyuz. Önümüzde Çin maçımız var, şimdi hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Umarım Çin maçını da almayı başarabiliriz. Ankara seyircisini maçlarımıza bekliyoruz, desteklerini bizden esirgemesinler.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.