Eda Erdem Dündar ve Meliha İsmailoğlu derbi galibiyetini değerlendirdi

Fenerbahçe Opet’in Misli.com Sultanlar Ligi 19. hafta erteleme maçında Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-0 yendiği maçın ardından derbi maçını FBTV’ye değerlendiren Kaptan Eda Erdem Dündar ve Meliha İsmailoğlu, açıklamalarında defansa dikkat çekti.

Eda Erdem Dündar: “Sahada güzel bir Fenerbahçe vardı”

Derbi maçının önemine vurgu yapan Eda, “Hücum ve savunmada çok iyiydik. Savunma bizim zayıf noktalarımızdan biriydi. Galatasaray’ın iyi manşet almasına rağmen hücumda top öldürememesinin sebebi bizim iyi savunmamızdı. Zaten istediğimiz buydu, defansta daha verimli olabilmek. Bugün bunu başardık. Derbi maçları zaten zorlu ve stres seviyesi farklı oluyor. Açıkçası zorlu bir maç bekliyorduk ama rakibi yıldırdık diyebilirim. Hücumda, defansta, bloklarda üstünlüğümüz vardı. Bu sonuca yansıdı. Sahada güzel bir Fenerbahçe vardı. Herkesin yüzü gülüyordu ve mutluydu, işler istediğimiz şekilde gitti. 3-0 kazandığımız için mutluyuz. İnşallah Kuzeyboru maçını da 3-0 kazanıp yolumuza rahat bir şekilde devam edeceğiz.” dedi.

Meliha İsmailoğlu: “Galatasaray maçları bizim için her zaman önemli”

Başarılı smaçör Meliha İsmailoğlu ise, “Öncelikle tüm takımı tebrik ediyorum. Defans takıma yardım etti ve iyi mücadele ettik. Hücumda iyi defans sonrası çok rahattık. Özellikle Vargas takıma inanılmaz yardım etti, onu tebrik ediyorum. Üstüne de çok iyi smaçlar vurdu. Galatasaray maçları bizim için her zaman önemlidir. Hep kazanmak istediğimiz için bu maçlarda daha savaşçı oynuyoruz. Bir önceki derbi maçını 3-2 kazanmıştık ve zorlu geçmişti. O yüzden bu maçta daha motiveydik.” diye konuştu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.