Fenerbahçe Opet derbide net skorla galip

Misli.com Sultanlar Ligi’nin 19. hafta erteleme maçında Galatasaray HDI Sigorta ile Fenerbahçe Opet karşı karşıya geldi. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda Galatasaray HDI Sigorta’nın konuğu olan Fenerbahçe Opet; derbiden 19-25, 20-25 ve 22-25 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrıldı. Ligdeki on yedinci galibiyetini alarak puanını 51’e çıkaran sarı lacivertliler, sıralamada üçüncü sıraya yükseldi.

İlk set, Eda Erdem Dündar ve Anthi Vasilantonaki’nin karşılıklı sayılarıyla başladı. Melissa Vargas ve Arina Fedorovtseva’nın hücumda devreye girmesiyle arayı açan Fenerbahçe Opet, Arina’nın servis serisinde farkı beşe yükseltti. (3-8) Meliha İsmailoğlu ve İlkin Aydın’ın takımlarına kazandırdığı karşılıklı hücum sayılarının ardından bu kez Melissa Vargas ile serviste etkili olan sarı lacivertliler, orta bölüme girilirken rakibi karşısında farkı altıya çıkardı. (5-11) Alexia Carutasu ve Anthi Vasilantonaki ile sayılar bulan Galatasaray HDI Sigorta, set sonunda Meliha İsmailoğlu’nun sayıları sonrasında farkın dokuza çıkmasına engel olamadı. (10-19) Seriyi Sasa Planinsec ile sonlandıran sarı kırmızılılar, set sonunda İlkin Aydın ile dört numaradan sayılar bulmaya devam etti. (13-21) Set sonunda özellikle Melissa Vargas ile hücumda etkili olan Sarı Melekler, seti Meliha İsmailoğlu’nun dört numara hücumuyla 18-25’te noktalayarak maça 1-0 öne geçti.

İkinci sete Galatasaray HDI Sigorta, Alexia Carutasu’nun hücumuyla başladı. Eda Erdem Dündar’ın etkili servisleriyle arayı açmaya başlayan Fenerbahçe Opet, Melissa Vargas’ın hücumuyla setin henüz başında farkı üç sayıya yükseltti. (2-5) İlkin Aydın ile blokta, Anthi Vasilantonaki ile hücumda etkili olan sarı kırmızılılar, farkı iki sayıya indirdi. (5-7) Gizem Örge’nin defansta, Eda Erdem Dündar ve Naz Aydemir Akyol’un blokta etkili olduğu bölümde oyuna ağırlığını koyan sarı lacivertliler; set ortasında rakibi karşısında beş sayılık üstünlük yakaladı. (7-12) İlkin Aydın’ın hücumda ve serviste etkili olduğu bölümde ev sahibi ekip, farkı yeniden iki sayıya düşürdü. (12-14) Zeynep Sude Demirel’in blok sayısıyla farkın bire inmesini ardından karşılıklı sayılarla geçilen bölümde sarı kırmızılılar, Anthi’nin etkili servisiyle eşitliği yakaladı. (18-18) Set sonunda yeniden devreye giren Melissa Vargas ve Arina Fedorovtseva, farkın yeniden Fenerbahçe Opet lehine açılmasını sağladı. (20-23) Seti Arina’nın dört numaradan yaptığı sert hücumla 20-25 alan sarı lacivertliler, maçta durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü setin ilk bölümünde Alexia Carutasu ile sayılar bulan Galatasaray HDI Sigorta’ya Fenerbahçe Opet’ten yanıt Arina Fedorovtseva ve Dicle Nur Babat ile geldi. (5-5) Eda Erdem Dündar’ın blokta file önünde duvar ördüğü bölümde arayı açan sarı lacivertliler, orta bölümde farkı dört sayıya kadar çıkardı. (9-13) Karşılıklı sayıların ardından Anthi Vasilantonaki ile hem hücumda hem de serviste etkili olan sarı kırmızılılar Anthi’nin hücum sayısıyla eşitliği buldu. (16-16) Melissa Vargas’ın hücumları ve Naz Aydemir Akyol’un blok sayısına sahne olan bölümde Galatasaray HDI Sigorta, Anthi’nin özellikle hücumdaki etkili oyunuyla öne geçen taraf oldu. (20-19) Vargas’la eşitliği yakalayan Fenerbahçe Opet, Arina’nın hücumuyla öne geçerek set sonunda avantajı ele aldı. (21-22) Set sonunda Dicle Nur Babat ile blok, Melissa Vargas ile hücum etkinliğini sürdüren Fenerbahçe Opet, seti 22-25 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu takımına kazandırdığı 22 sayıyla Galatasaray HDI Sigorta’dan Anthi Vasilantonaki oldu. Sarı kırmızılılarda mücadeleyi Alexia Carutasu ve İlkin Aydın 9’ar, Sasa Planinsec 5 sayıyla tamamladı.

Fenerbahçe Opet’te Melissa Vargas 21, Arina Fedorovtseva 16, Eda Erdem Dündar 4’ü bloktan 9 sayıyla öne çıkarken Meliha İsmailoğlu 5, Dicle Nur Babat 4 sayıyla skora katkı verdi.

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.