Eda Erdem konteyner kent açılışına katıldı

Fenerbahçe 6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’taki depremzedeler için yaptırdığı 2 bin 300 konteynerin açılışı yapıldı.

Fenerbahçe Opet ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem’in de katıldığı açılışta; sarı lacivertli kulübün yönetim kurulu üyeleri, futbolcu Mert Hakan Yandaş ve Fenerbahçe Beko’dan Tarık Biberovic de yer aldı.

Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde evleri yıkılan afetzedeler, Fenerbahçe Konteyner Kent’e düzenlenen törenle yeni yuvalarına yerleştirildi.

Törende bir konuşma yapan Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü olarak kendi aralarında deprem bölgesine bir kaynak yarattıklarını dile getirdi. Koç, “Fenerbahçe Kulübü olarak aramızda kongre üyelerimizle ve taraftarlarımızla birlikte bir kaynak yarattık. Bin konteynerlik projeye imza attık. Hepimiz çok gururluyuz.” ifadelerini kullandı.

Kaptan Eda Erdem Dündar ise şu konuşmayı yaptı:

“Beklediğimden çok daha umut dolu yüzler gördüğümü söyleyebilirim. Çünkü yaşanan felaket gerçekten çok büyük. 6 Şubat’ta çok büyük bir acıyla uyandık. Ama görüyorum ki burada insanlar hayata tutunmaya çalışıyorlar. Zor şartlar altında burada yaşıyorlar ama inanıyorum ki bugünlerden geçeceğiz. Gözlerde gördüğüm o umut, o ışık beni gerçekten mutlu etti. Çocukların enerjisi çok güzel. Çok tatlılar. Hepsiyle imkânım oldukça oyunlar oynamaya çalıştım. Enerjileri çok yüksek. Bir şeyler öğrenmek istiyorlar. Beni gördükleri için çok mutlular, ben de çok mutlu oldum. Onlar bizim geleceğimiz. Onlarla vakit geçirmek, onların acılarını dindirmek adına onlarla beraber olmak çok önemli. Proje de çok kıymetli. Umut Kent Fenerbahçe Mahallesinin açılışı için buradayız. Bu proje çok çok değerli. Depremzedelerimizin yaralarını sarmaya çalışırken aynı zamanda geleceğe umut dolu yaşamlar bırakmak için sürdürülebilir projeler de çok önemli. Burada kurulan futbol, basketbol ve voleybol sahaları çocukların gelişimine de katkı sağlayacak. Koç Holding’e, Başkanımıza, Yöneticilerimize herkese teşekkür etmek istiyorum. Burada çok büyük bir seferberlik var.”

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.