Edremit Belediyesi Altınoluk’tan açıklama

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi ekiplerinden Edremit Belediyesi Altınoluk, başantrenör konusunda sosyal medya hesaplarından açıklama yayınladı.

Edremit Belediyesi Altınoluk Spor Kulübü Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklama:

“2021-2022 Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi için anlaşmış olduğumuz kulübümüzün başantrenörünün kulübümüzle sözleşmesi devam ederken ve tarafımıza bir bildirimi bulunmadığı halde Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden bir takımla anlaşmış olduğunu maalesef
bizler de medyadan öğrenmiş bulunmaktayız.

Sezon başında hocamızın verdiği liste doğrultusunda transfer çalışmalarına Yönetim Kurulu olarak başladık ve istediği sporcuları kadromuza kattık. Sene içinde karşılıklı olarak yaşadığımız bir çok sıkıntıya rağmen yönetim olarak antrenörümüzün arkasında durduk.

Devre arası yapılacak takviyeler ve bunlarla ilgili görüşmeler için süreç tamamen antrenörümüze bırakılmış ve takımımıza katmak istediği oyuncular için yönetimimiz tarafından onay verilmiştir. Son güne kadar yapılabilecek transferler için herhangi bir sorun olmadığı bizlere hocamız tarafından beyan edilmiştir. Transferin biteceği son gün olan 31.01.2022 tarihinde mutabakata varılan oyuncuların vazgeçtiği ve gelmeyeceği tarafımıza kendisi tarafından bildirmiştir. Yönetimimiz tarafından bu süreçle ilgili kendisine her koşulda herhangi bir olumsuz dönüş olmaması ve kendisine güvendiğimizi beyan etmemize rağmen aynı gün Kulüp Başkanımız ve yönetimimizden kimseyle görüşmeden sadece Kulüp menajerimizi arayarak istifa dilekçesi de sunmadan şifaen başka bir kulüple anlaştığını belirterek takımımızı yarı yolda bırakıp gitmiştir. Ertesi gün Misli.com Sultanlar Ligi’nden bir takımla anlaştığını sosyal medyadan ve basından öğrenmiş bulunmaktayız. Bunca olayın peş peşe yaşanması bir tesadüf değil, takımımızı ve ilçemizi sabote etmekten başka bir durum değildir.

Güzide Voleybol camiamızın bugüne kadar yerleşik teamüllerine, spor etiğine ve ahlakına uymayan bu yaklaşımı siz değerli voleybol camiasının takdir ve bilgilerine sunarız.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.