“Eğer çağırırlarsa ‘Evet’ derim”

Polonyalı voleybolseverler sevinmeye başlayabilir gibi görünüyor: Takımlarının en önemli parçalarından olan dünyaca ünlü pasör Joanna Wolosz, kendi evlerinde oynanacak 2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası için büyük ihtimalle milli takımına geri dönüyor.

Halihazırda İtalyan Imoco Volley Conegliano takımında kaptanlık görevini de üstlenen tecrübeli pasör, İtalyan Il Gazzettino Treviso’ya verdiği röportajda Polonya Milli Takımı’nın eski koçu Jacek Nawrocki ile yaşadığı sorunlardan dolayı milli takıma verdiği arayı sonlandırmaya hazır olduğuna işaret etti: “Dünya Şampiyonası zaten çok büyüleyici bir organizasyon, bu turnuvayı kendi ülkemde, taraftarlarımız önünde oynamak benzersiz bir fırsat olurdu. Eğer telefonuma beni milli takıma çağıracak arama gelecek olursa bu çağrıya neredeyse kesin olarak ‘Evet!’ derim. Bir yandan da ileriyi düşünüyorum, Paris 2024’e katılıp orada oynayabilmek her sporcunun hayalidir.”

Polonya Milli takımı Nawrocki ile yollarını ayırdı ve artık İtalya Ligi’nin iddiali takımlarından Igor Gorgonzola Novara’yı da çalıştırmakta olan Stefano Lavarini’ye emanet. Wolosz’un adayı, kendisinin Imoco Volley Conegliano’da da koçu olan Daniele Santarelli’ydi ancak başarılı pasör, bu durumun milli takıma dönme kararını direkt etkilemediğini söyledi: “Daniele hiç de kötü olmayan bir takımla anlaşmış olsa da onun için üzüldüm. Aslında Sırbistan Milli Takımı’nı çalıştıracağı için çok mutluyum, bu harika fırsatı hak ediyor. Lavarini de harika bir koç, onun koçumuz olmasının milli takımımızın ve her bir sporcunun kalitesini çok artıracağını düşünüyorum. Çok fazla başarı elde etmiş bir koç ve Polonya hareketini büyütecektir.”

Kaynak: VolleyNews.it

Haberi Paylaş

Comments are closed.