“Egonu’nun güçlü servisleri hızımızı mahvetti”

Milli takım sezonu öncesi başantrenör değişikliğine giden Çin Kadın Voleybol Milli Takımı, 2022 FIVB Milletler Ligi çeyrek finalinde İtalya karşısında özellikle Paola Egonu’nun skorer oyunu karşısında direnemeyerek turnuvaya veda etti.

Çin’in başantrenörü Cai Bin, İtalya maçının ardından Çin medyasına konuşarak karşılaşmayı değerlendirdi. İlk setteki geri dönüşte Egonu’nun rolüne dikkat çeken deneyimli çalıştırıcı: “İlk sette yedi sayı öndeydik ancak Egonu’nun güçlü servisleri ve ani hücumları hızımızı mahvetti. Bizi hırpaladı. Birinci ve ikinci sette durumu iyi kontrol edemedik” dedi.

İtalya’nın tecrübeli oyuncuları olduğunu belirten Cai Bin: “İtalya deneyimli bir takım ve kilit anda doğru olanı yaptılar. Takımda daha fazla genç oyuncumuz var ve üçüncü sette iyi bir iş çıkardık.” şeklinde konuştu.

Kendileri için iyi bir hazırlık olduğu görüşüne olan Çinli başantrenör: “Güçlü ve zayıf olduğumuz noktalarda daha net bilgiler edindik ve dünyanın en iyi takımları hakkında daha fazla bilgiye sahip olduk. Eylül ayındaki Dünya Şampiyonası’na hazırlanmak bizim için önemli.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.