Eksik işlem pahalıya patladı: VNL’de Tuinstra yok

Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele etmeye hazırlanan Hollanda Erkek Milli Takımında, son olarak Ziraat Bankkart forması giyen smaçör Bennie Tuinstra’nın ismi yapılan hata neticesinde kadroda yer almadı.

Takım listesinin Hollanda ekibi tarafından VNL için kaydının gerçekleştirildiği esnada yapılan eksik işlem sonucu (işaretleme hatası) Tuinstra, Voleybol Milletler Ligi’nde oynayamayacak.

Hollanda Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada hatanın artık düzeltilemez olduğu ve bu durumun Olimpiyat Oyunlarına katılmak için mücadelesi süren Hollanda’da artık önemli bir oyuncunun eksik olduğu anlamına geldiği bilgisine yer verildi.

Bennie Tuinsta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaşananlardan dolayı hayal kırıklığına uğradım. Bütün bir yılı daha iyi olmaya çalışarak geçiriyorsunuz çünkü takımla birlikte aklınızda tek bir hedef var: ‘Olimpiyat Oyunlarına katılmak’ Bu uzun bir süreç ve artık buna çok yakınız. Artık buna katkıda bulunamayacağınızı duyunca mideniz bulanıyor. Takım için eğlenceli değil, benim için de eğlenceli değil ama ne yazık ki hatalar yapılıyor. Bu olayın benim için kötü sonuçları olması son derece talihsiz bir durum.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.