En iyi pasör ve en iyi libero bizden

Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) tarafından düzenlenen ve Rusya’nın şampiyonluğuyla sona eren Erkekler 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nın ödül töreni yapıldı.

TVF Başkent Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde ilk olarak şampiyonanın ‘en iyileri’ seçilen oyuncular belirlendi. Rusya’dan Victor Poleatev’in en değerli oyuncu seçildiği organizasyonda, Türk Milli Takımı’ndan da iki oyuncu ödüle layık görüldü. Genç Milli Takım oyuncularından Murat Yenipazaren iyi pasör, Alperay Demirciler ise en iyi libero ödülünün sahibi oldu.
 
Oyuncu ödüllerinin ardından dereceye giren ülkelere madalya ve kupaları verildi. Şampiyon Rusya’nın kupa ve madalyalarını, FIVB Yönetim Kurulu Üyesi Philip Berben ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil verdi.
 
İkinci olan Brezilya’ya şilt ve madalyalarını, FIVB Hakem Komitesi Üyesi Sergey Titov ile TVF Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ takdim etti. Üçüncülüğü elde eden İtalya’nın ise kupa ve madalyaları, TVF Başkan Vekili Mustafa Ekşi ile şampiyonanın Denetim Kurulu Üyesi Banu Can Schürmann tarafından verildi.
      
Şampiyonada ödüle layık görülen oyuncular şöyle:
En iyi smaçör: Egor Feoktistov (Rusya)
En iyi 2’nci smaçör: Thibault Rossard (Fransa)
En iyi libero: Alperay Demirciler (Türkiye)
En iyi pasör çaprazı: Alan Souza (Brezilya)
En iyi pasör: Murat Yenipazar (Türkiye)
En iyi orta oyuncu: Ilyas Kurkaev (Rusya)
En iyi 2’nci orta oyuncu: Edoardo Picco (İtalya)
En değerli oyuncu: Victor Poleatev (Rusya)
 
 

Haberi Paylaş