Erciyes, Kar Voleybolu Avrupa Turu’na 4. kez ev sahipliği yapacak

Kış sporları ile ilgili global organizasyonları ülkemize kazandıran Erciyes, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen Kar Voleybolu Avrupa Turu’na 4’üncü kez ev sahipliği yapacak.

Türkiye tarihinde ilk kez Kar Voleybolu Avrupa Turu’na resmi olarak 2017 yılında start veren Kayseri Erciyes AŞ, Avrupa Turu’na 2022 yılında dördüncü kez organize edecek.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından organize edilen ve Türkiye Voleybol Federasyonu ile Erciyes A.Ş’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Kar Voleybolu Avrupa Turu, 18-20 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Müsabakalar, TRT Yıldız ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Uluslararası profesyonel sporcuların mücadelesine sahne olacak organizasyon 2.200 metredeki Tekir Kapı bölgesinde yapılacak. Avrupa Turu’na kadın ve erkeklerde İsviçre, Fransa, Belçika, İtalya, Romanya, Macaristan ve Polonya olmak üzere toplam 7 farklı Avrupa ülkesinden takım katılacak. Türkiye ise kadınlar ve erkeklerde 5’er takım ile mücadele edecek.

18 Mart Cuma günü ön elemelerin yapılacağı Avrupa Turu’na 19 Mart Cumartesi günü ana karşılaşmalarla devam edilecek.

20 Mart Pazar günü ise saat sabah 10:00’dan itibaren erkeklerde ve kadınlarda çeyrek final ve yarı final müsabakaları oynanacak ve finale kalan takımlar saat 13:00’te final müsabakaları için karşı karşıya gelecek.

Haberi Paylaş

Comments are closed.