Ereğli Belediye Sporda Yoğun Mesai

Genç Milli Takım ile Alanya’da iki hazırlık maçı yapan ve yenilgi ile de tanışan Ereğli Belediye Spor, teknik ve taktik eksikliklerini de belirleyerek günde 2-3 antrenmanla hazırlıklarını sürdürüyor.

Sabah güç geliştirme, akşam teknik taktik antrenmanlarla Mart ayında bitecek olan ligi şampiyon olarak tamamlamak isteyen sporcular yenilgisizliğin verdiği moralle işlerine daha sıkı sarıldıklarını ve hiçbir rakipten çekinmediklerini söylüyorlar.

Takım Kaptanı Deniz Yürük, sezon başında sadece şampiyon olmak için bir araya gelen bu takımın sezon sonunda mutlu sona ulaşacağını, takımdaki arkadaşlık ve uyumun mükemmel olduğunu belirterek “Kulübümüzde bizleri her noktada desteklemekte hiçbir eksiğimiz bulunmuyor, takım olarak inancımız tam ve rakiplerimizi bekliyoruz. Son dört karşılaşmamızı da kazanarak namağlup unvanı ile yarı finallere gitmeyi hedefliyoruz. Ereğli Belediye Spor’u 1. lige taşımaya kararlıyız” dedi.

Ereğli Belediye Spor kadrosunda yer alan Tayland Milli takımının dünyaca ünlü oyuncusu Pleumjit Thinkaow “Türkiye’de ve Ereğli’de çok mutluyum burada her konuda bana yardımcı olan insanların arasındayım. Tek hedefimiz böylesi bir kulübün Türkiye 1. Liginde yer alması ve ülkenin en güçlü takımları ile boy ölçüşmesidir. Gerek kulüp gerekse takımımızın buna layık olduğunu düşünüyorum. Yarı Final ve Finallerin gelmesini büyük bir heyecanla bekliyorum” dedi.

Antrenör Tayfun Pişiren ise “Grup müsabakalarında arzuladığımız hedeflere ulaştığımızı düşünüyorum, kalan 4 maçımızı da kazanarak yenilgisiz gideceğimiz yarı finalleri geçerek finalde ilk iki arasında yer alıp 1. lige yükselmekten başka düşüncemiz yok. Bunu başaracak yönetim ve oyunculara sahibiz” dedi.

Kulüp Başkanı Fethi Ertekin de “Ereğli takım ve ilçe olarak 1. Lige hazır kendi sahamızda oynadığımız karşılaşmaları binlerce seyirci izlemekte bunun Türkiye voleyboluna da değişik bir renk getireceğine inanıyorum. Biz şampiyonluğa inandık teknik kadro ve sporcularımızın bize bu mutluluğu yaşatacaklarına güvenimiz tamdır. 100 bin nüfuslu bir ilçe Türkiye Voleyboluna çeşitlilik kazandıracaktır” dedi.

Kulüp Onursal Başkanı ve Ereğli Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan da “Takımımızı 1. Ligde görmek için her türlü fedakârlığı yaptık. Takımımızda bu güne kadar güvenimizi boşa çıkartmadı. Önümüzde ki sezon her biri Avrupa devi olan Türk Voleybolunun büyük kulüplerini Ereğli’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Bizimle şampiyonluk yarışı verecek olan bütün rakiplerimize de başarılar diliyorum” dedi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.