Ereğlili Genç Kızlar yarı finalde

Grubunda Niğde ve Aksaray takımları ile karşılaşan Ereğli Belediyespor Genç Bayan takımı rakiplerinin ikisini de 3-1 yenerek Türkiye Genç Bayanlar Yarı Finallerine yükseldiler.
 
Alt yapılar Antrenörü Remzi Öcalan “Alanya’da A Takımın 1. Lig’e yükselme maçlarını genç takımla birlikte izleyerek gurur duyduk, gençlerimizde ablaları gibi birer sporcu olmak istiyor ve onları örnek alıyorlar. Grup maçlarında da hedefimize ulaşarak Konya ve Ereğli’mizi gruplardan ilk defa çıkararak Konya voleybolunu bir adım daha ileriye götürdük. Alınan grup şampiyonluğunun Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Takım kaptanı Münevver Ercan ise “Takım olarak ablalarımızın Alanya’da başardıkları şampiyonluğu orada yaşadık. Takım olarak moralimiz iyi. İyi bir hazırlık devresi geçirdik. Gruplarda zorlanmadan iki ili geride bıraktık ve daha iyi olduğumuzu herkese gösterdik. Şimdi hedefimiz ise Yarı Final Gruplarından da yükselerek bu yıl Ereğli Belediyespor’u Türkiye Gençler Şampiyonasında temsil etmek istiyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyor ve Ereğli halkından da dualarını istiyoruz” dedi.

EREĞLİ BELEDİYE – BOR ŞEKER SPOR : 3-1
(30-32, 25-16, 25-17, 25-22)

EREĞLİ BELEDİYE – AKSARAY : 3-1
(25-14, 25-20, 23-25, 25-10)


Haberi Paylaş

Comments are closed.