Ergin Gül: Hedefimiz 4’te 4 yapmak

AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı, Pazar günü evinde oynayacağı Galatasaray HDI Sigorta maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda ısınma hareketleri, açma germe, top tutma, atma, manşet, servis, blok smaç ve geriden oyun kurma çalışmaları yapılan antrenmandan sonra konuşan Sorgun Belediyespor Kulübü Başkanı Ergin Gül “Pazar günü çok önemli bir maça çıkıyoruz. Lige namağlup başlayıp 3’te 3 yaptık. Hedefimiz 4’te 4 yapmak. Galatasaray, Fenerbahçe bizim için fark etmez. Sorgun Belediyespor güçlü takım, iddialı takım, kendi sahasında herkesi yenebilecek kapasitede bir takım. Bunu Pazar günü taraftarımızın da desteği ile herkese göstereceğiz” diye konuştu.

Sorgun Belediyespor Başantrenörü Bahadır Aksoy da, Sorgun Belediyespor’un yeni bir takım olduğunu, tam uyum sağlanabilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç bulunduğunu belirterek “Biz hedef maçlarımızı kazandık. Bunlardan ikisini deplasmanda oynadık.  Maçların üçüncü ve dördüncü setlerinde biraz oyundan düşmemizin nedenlerinden biri yeni bir takım oluşumuz. Bir başka neden de bu maçları deplasmanda oynamamız. Ama burada önemli olan final setinde takımın ayağa kalkıp, maçları kazanmasıdır. Şimdi önümüzde zor bir maç var. Biliyorsunuz geçen yıl burada Galatasaray HDI Sigorta başa baş mücadele ettik ama 3-2 kaybettik. Bu maça o maçın rövanşı gözüyle bakıyorum. Servis etkinliğini elimizde tutar da iyi servisler atarsak, başa baş oynarız diye düşünüyorum” dedi.

Takım kaptanı Orçun Ergün Galatasaray’ın büyük bir camia olduğunu ancak maça da kendi açılarından baktıklarını ifade ederek “Ligde oynadığımız üç hedef maçını da kazanmamız bizi lig maçlarında diri tutuyor. Kendi evimizde oynayacağımız Galatasaray HDI Sigorta maçında iyi bir avantaja sahip olduğumuzu düşünüyorum. Biz sahamızda her takımla başa baş mücadele edecek güçteyiz ama önce bunu sahaya yansıtmalıyız. Evimizde oynadığımız ilk maç hafta içi olduğu için pek taraftar gelmemişti. Pazar günü büyük bir taraftar desteğini de ardımıza alarak Galatasaray’ı eli boş göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Şahin Özmen
Fotoğraf: Metin Yücel

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.