Erkan Toğan: Türkiye Ligi’nde kariyerime devam etmek istiyorum

İki yıl Halkbank Erkek Voleybol Takımı’nda yardımcı antrenör olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılında eğitimini tamamlamak için Avusturya’ya giden Erkan Toğan, yurda dönüş yaptı.

Geçen sezon Avusturya Ligi’nde ikinci devre başına geçtiği VCA Amstetten takımı ile ligi 5.sırada tamamladı. Küçük bütçeli ve genç bir ekipten oluşan VCA Amstetten ile yabancısız oynanan Avusturya Kupası’nda da final oynadı.

A Erkek Milli Takımındaki görevine devam eden Erkan Toğan, 2019 CEV Erkekler Avrupa Altın Ligi karşılaşmaları için Sivas kampında bulunuyor.

İki yılın ardından yeniden Türkiye’ye dönmek istediğini belirten Ertan Toğan, “Antrenörlük becerilerimi görmek adına benim için verimli bir sezon oldu, başkan ve takım menajerimiz önümüzdeki sezon da benimle devam etmek istediler ama ben fırsat bulabilirsem Türkiye Ligi’nde kariyerime devam etmek istediğimi belirttim.” dedi.

Erkan Toğan kimdir?

Yurtiçi ve yurtdışında birçok takımda mücadele ettikten sonra son olarak Avusturya’da hotVolleys Vienna’ya transfer olan Erkan Toğan, burada bir sezon oynadıktan sonra oyunculuk kariyerini sonlandırmıştı.

Ardından antrenörlüğe başlayan Erkan Toğan ilk olarak Avusturya Milli Takımında yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Daha sonra Tomis Constanta’da yardımcı antrenörlük yapan Toğan, sezonun devamında Viyana’ya HotVolleys’e döndü ve burada baş antrenör olarak çalışmaya başladı.

Daha sonra hotVolleys Vienna ile kontrat yenileyen Erkan Toğan, takımı ile CEV Kupasında mücadele etmişti.

Milli takımlarda da görev yapan Erkan Toğan bir dönem Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımında da antrenör olarak çalıştı.

Erkan Toğan, 2014-2015 sezonunda Ziraat Bankası’nda, 2015-2017 sezonlarında ise Halkbank’ta yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Halkbank ile iki kez Efeler Ligi şampiyonluğu yaşadı.

2019 yılında yarım sezon Avusturya Ligi’nde VCA Amstetten takımını çalıştırdı.


Haberi Paylaş