Erkekler VNL’de beşinci hafta başladı

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nde beşinci ve son haftanın maçları başladı. Haftaya lider başlayan Brezilya, bugün karşılaştığı rakibi İtalya’yı 3-1 mağlup etti ve 13. maçında 12. galibiyetini alarak liderliğini sürdürdü. Bu sonuçla birlikte Brezilya, adını Final Four’a yazdırmayı garantileyen ilk takım oldu.

İkinci sıradaki Polonya da bugünü kayıpsız atlattı. Rakibi Arjantin karşısında zorlanmayan Polonya, mücadeleden 3-0 galip ayrıldı ve on birinci galibiyetini kazandı.

Günün beş setlik tek mücadelesinde Slovenya ile ABD karşı karşıya geldi. İlk setinin 28-30 ve dördüncü setinin 28-26 bittiği çekişmeli maçtan galip ayrılan ekip Slovenya oldu. Slovenya, bu sonuçla birlikte üçüncü sıradaki yerini korudu.

Haftaya üçüncü sırada başlayan Rusya, günün son maçında Almanya’yı dört sette 3-1 yendi. Final Four şansını koruyan Sırbistan ise, VNL’in son sırasında bulunan Avustralya’yı dört sette 3-1 geçerek ilk dört için önemli bir galibiyet aldı. Bir diğer Final Four adayı Fransa da, rakibi İran’a set vermeyerek maçı 3-0 kazanmayı bildi.

Japonya ve Kanada, sırasıyla rakipleri Bulgaristan ve Hollanda’yı 3-0 yenmeyi başararak haftaya iyi bir başlangıç yapan ülkeler oldular.

Bu sonuçlarla birlikte, Brezilya, 12 galibiyet ve toplam 35 puanla liderliğini sürdürürken, Polonya da 11 galibiyet ve 33 puanla ikinciliğini devam ettirdi. 10 galibiyetli tek takım Slovenya ise, 28 puanla üçüncülüğünü sürdürdü. Bugünün ardından dördüncü ve beşinci sıradaki ülkeler ise 9 galibiyet ve 29 puanla sırasıyla Fransa ve Rusya oldu. Dokuz galibiyetli son takım ise 25 puanla beşinci sırada bulunan Sırbistan.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş