Erzurum’dan hepinize merhaba

Erzurum’dan hepinize merhaba

Ben Süleyman Kolişler, bu sene Erzurum Palandöken Belediyesi forması ile mücadele ediyorum. Sizlere Erzurum’da voleybol takımı fikrinin nasıl oluştuğunu ve bu seneki hedeflerimizi anlatacağım.

Önce beni tanımayanlar için biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Ben 1979 Erzurum doğumluyum voleybol ile 14 yaşında tanıştım ve günümüze kadar voleybolun içerisindeyim. Alt yapı olarak Söke Lee takımında başlayıp 15 yıldır Voleybola hizmet ettim, çeşitli kulüplerde forma giydim en son Ted Kolejliler Voleybol Takımının 3 yıl takım kaptanlığını yaptım ve bu tecrübelerimi memleketime taşımak istedim. Erzurumluyum ve voleybol kariyerim boyunca hep bir Erzurum takımında oynamak istemiştim. Erzurum’un voleybol kültürüne uygun bir şehir olduğuna inandım, böyle bir takım bir türlü oluşmayınca biz de Palandöken Belediyesi’nin 3. Lig’e çıkma müsabakalarında takıma önce oyuncu desteği sağlayarak başlangıç yapalım düşüncesi ile yola çıktık. Benim için öncelik gerçekten bir takım oluşturmaktı. Bu söylem benim için gerçekten bir takım oluşturmanın tüm gerekliliklerini içeriyor. Yani Erzurum gerçekten voleybol izlemeli ve salon sporlarının en zevkli branşı olan voleybol Erzurum seyircisi ile buluşmalıydı. Takım oyuncuları hem tecrübeli hem kariyerli ve hem de takım ruhunu tam anlamıyla Erzurum’a yansıtmalıydı böyle bir kadro için kolları sıvayıp takımı oluşturduk. Hakan Akışık da bu konuda bize çok yardımcı oldu.

Takım, Palandöken Belediyesi Spor Kulübü’nün hedefleri doğrultusunda ilerlemesi ve bölge halkının, özellikle de çocuk ve gençlerin salon sporlarına daha fazla önem vermelerini sağlamak ve bu doğrultuda başarı elde etmek hedefi ile kuruldu. Belediye Başkanımız Orhan Bulutlar ve Kulüp Başkanımız Zafer Bülent Engin’in spora ve özellikle bizlere vermiş oldukları destek hedef çıtamızın daha fazla yükselmesini sağladı. Palandöken Belediyesi’nin öncelikle taktire şayan bir tesis inşa etmesi bu tesisin hem kültürel hem de sportif anlamda birçok etkinliğe hizmet etmesi bizlere yolumuzun açık olduğunu hissettirdi.

Takımımız 2. Lig B Grubu’nda mücadele ediyor. Büyük bir başarıya imza atmaya hazırlanıyoruz. Takım arkadaşlarım, taraftarlarımız ve Palandöken Belediyesi tek yumruk olup bu başarıyı elde ettik. Önümüzde yarı final ve finaller var. Bir aksilik olmazsa önce yarı final oynayacağız. Oradaki hedefimiz finallere yükselmek ve ardından takımımızı 1. Lige taşıyıp şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz.


Haberi Paylaş

Comments are closed.