ES Spor, sezonu başarıyla tamamladı

Kız ve erkek voleybol alt yapılarında sporcu, antrenör ve spor yöneticisi yetiştirme yolunda yaklaşık 20 yıldır çizgisini koruyarak çalışmaya devam ES Voleybol, 2021-2022 sezonu alt yapı müsabakalarını başarıyla tamamladı.

2021-2022 sezonunda Midi Kız (14 YA), Küçük Kız (16YA), Midi Erkek (15 YA) ve Küçük Erkek (16 YA) takımları ile İstanbul Süper Liginde mücadele eden ES Voleybol takımları sezonu kupalarla kapattılar.

17 Haziranda Burhan Felek Spor Salonu’nda düzenlenen törenle kupa ve madalyalarını alan ES Voleybol takımları Küçük Erkeklerde İstanbul 2.si, Küçük Kızlarda İstanbul 2.si, Midi Erkeklerde İstanbul 3.sü ve Midi Kızlarda İstanbul 2.si oldular.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Festival Voleybol adıyla düzenlenen Türkiye Şampiyonalarında ise Küçük Erkek Takımı Şampiyon olurken Midi Erkek Takımı Türkiye 3.sü oldu. Küçük Kızlar ve Midi Kızlar kategorilerinde ise ES Voleybol takımları çeyrek final maçlarında turnuvaya vade ettiler ve Türkiye sıralamaları 5-8 arası olarak gerçekleşti.

Küçük Erkek takımının sporcularından 2006 doğumlu Emirhan Özçelik ve 2006 doğumlu Naim Emre Özdemir 18 YA Milli Takım çalışmalarına davet edilirken, aynı takımın 2007 doğumlu sporcusu Berk Şentürk ise 16 YA Milli Takım çalışmalarına davet ediliyor.

Alt yapılarda ilk kez 2022 yılında Türkiye Şampiyonalarında uygulanmaya başlanan BEYAZ KART ile tüm sporcuları dürüst spor yapmaya teşvik eden Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından ES Voleybol Küçük Erkek Takımı sporcuları Emirhan Özçelik, Efe Genç ve Fatih Kerim Demirtaş ile ES Voleybol Midi Erkek Takımı sporcusu Çınar Özden Sivri özel ödül aldılar.

2004 yılında faaliyetlerine başlayan ES Voleybol kız ve erkek alt yapı takımları ile sürdürdüğü çalışmaların yanı sıra 2015 yılından bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü işbirliği ile Geleceğe Smaç projesini yürütüyor ve Türkiye genelinde binlerce öğrencinin voleybolla tanışmasını, voleybolun içinde kalmasını ve spor kültürüyle yetişmesine katkıda bulunuyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.