ES Voleybol’dan alt yapı başarısı

ES Voleybol gibi, tüm yaş kategorilerinde kız ve erkek takımları ile liglere katılan çok az sayıda spor kulübü bulunuyor. Örneğin bu sezon ES Voleybol dışında liglere tüm kategorilerde takım çıkartan yalnızca Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleri oldu. Bu kulüpler arasında ise yalnızca ES Voleybol, tüm takımları ile belirli bir başarı düzeyini yakalayarak tüm takımlarını İstanbul finallerine taşımayı başardı.

Genç Erkek takımı İstanbul 6., Yıldız Erkek takımı İstanbul 5. ve Küçük Erkek takımımız İstanbul 3. olarak final grubuna yükseldi. Takımları, yarı final grubundaki maçları geçerli olmak üzere 6 takım olarak final maçlarını oynayacaklar.

Es Voleybol Genç ve Yıldız Erkek takımlarımızın bundan sonraki ilk hedefi, final maçlarını ilk 5 arasında tamamlayarak Türkiye Şampiyonası Yarı Finallerine katılmak, Küçük Erkek takımımızın hedefi ise, final maçlarını ilk 3 arasında tamamlayarak Türkiye Şampiyonası Finallerine doğrudan katılmak.

Küçük Erkek takımımız 5 ve 6 Nisan tarihlerinde oynadığı final serisi maçlarında, 4. durumda olan Galatasaray’ı 3-0 ve 2. durumda olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi takımını 3-2 yenerek ilk 3’e girme hedefinde önemli bir avantaj sağladı.

Genç Kız ve Yıldız Kız takımları final grubuna İstanbul 5. ve Küçük Kız takımı ise İstanbul 2. olarak başlıyorlar. Bu sonuçlarla, Genç Kız ve Yıldız Kız takımları Türkiye Şampiyonası Yarı Final müsabakalarına katılma hakkı kazanırken, Küçük Kız takımı final grubu maçlarında İstanbul’da ilk 2 içinde kalarak doğrudan Türkiye Şampiyonası Final Müsabakalarına gitmek için mücadele edecek.


Haberi Paylaş

Comments are closed.