ES Voleybol’un çifte sevinci

İstanbul Liglerini 4. olarak tamamlayan ve 23-25 Mayıs tarihlerinde Sinop’ta düzenlenen Türkiye Şampiyonası Yarı Final Müsabakalarında grup birincisi olan ES Voleybol Yıldız Erkek takımı Türkiye Şampiyonası Finallerine katılmaya hak kazandı.

Böylece, İstanbul 3. lüğü derecesi ile doğrudan Türkiye Şampiyonası Finallerine katılmaya hak kazanan Küçük Erkek takımından sonra, Yıldız Erkek takımı da Türkiye’nin ilk 8 takımı arasına girdi.

Sinop’ta yapılan Yarı Final Müsabakalarında Samsun DSİ, Rize Güneysu maçlarını sırasıyla 3-2, 3-0 kazanan ES Voleybol, son gün final maçında Ankara Tevfik Fikret Lisesi ile karşılaştı. Başından sonuna büyük bir mücadele ve heyecan içinde geçen karşılaşmada ilk iki seti alan Ankara takımı 3. sette sayıları 24-23 yaparak maç sayısı kullandı. Maçı buradan çevirmeyi başaran Es Voleybol bu seti 26-24 almayı başardı, daha sonraki setleri de 25-22 ve 15-9 skorlarla alarak maçı 3-2 kazandı.
 
Erkek takımının gösterdiği bu başarıyı bu sezon kız takımları gösteremedi. İstanbul’da ilk 6 takım arasında yer alan ve Türkiye Şampiyonası Yarı Final Müsabakalarına katılan Küçük Kız, Yıldız Kız ve Genç Kız takımları grup maçlarında birinci olamayarak elendiler.

ES Voleybol Haziran ayının 3. ve 4. haftasında düzenlenecek olan Türkiye finallerinde Küçük ve Yıldız Erkek takımlarının yanı sıra A Bayanlarda III. Lige Terfi Müsabakalarının hazırlıklılarını sürdürüyor.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.