Ev sahibi Stavanger

FIVB Başkanı Ruben Acosta tarafından bugün yapılan açıklama ile 2009 SWATCH FIVB Plaj Voleybolu Erkekler ve Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda ev sahibi Stavanger (Norveç) oldu. Resmi imza töreni daha sonra gerçekleşecek.

Dr. Acosta, “Moskova ve Stavanger ev sahibi olmak için uzun bir süre yarıştılar ama son yıllardaki tecrübesiyle kazanan şehir Stavanger oldu. Stavanger için Gstaad’daki turnuvadan daha iyisini sunmak gerçekten çok zor olacak ama ben gelecek yıl, şimdiye kadar en iyi dünya şampiyonluklarını bekliyorum” dedi.

2009 SWATCH FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası 26 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. Toplam ödül parası 1 milyon dolar.

Stavanger 10 yıldır Swatch FIVB Dünya turnesi takviminde yer alıp, açılış ve Grand Slamlere ev sahipliği yapıyor. Seçilen şehrin, 2007’de 1to1 enegy’nin katkılarıyla İsviçre Gstaad’ta yapılan şampiyonayla rekabet etmesi ve şampiyonayı geçmesi umut ediliyor.

2005’deki şampiyona Berlin’de, 2003’deki Rio de Janerio’da, 2001’de Avusturya Klagenfurt’da, 1999’da Marsilya’da, 1997’de Los Angeles’ta yapılmıştı. Bundan önce her yıl Brezilya’da oynanmıştı.


Haberi Paylaş

Comments are closed.