Fatih Belediyesi Liselerarası turnuva düzenledi

Fatih Belediyesi, eğitime ve spora verdiği desteği sömestr tatilinde de sürdürdü. Türkiye Liselerarası Voleybol Şampiyonası öncesinde hazırlık karşılaşmaları kapsamında düzenlenen Fatih Belediyesi Liselerarası Voleybol Turnuvası’nda Ümraniye Atatürk Endüstri Meslek Lisesi birinci oldu. Türkiye’nin voleybol dalında önde gelen altı lise takımının katıldığı turnuvada dereceye girenler ödüllerini Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in elinden aldı.

Pertevniyal Lisesi Spor Salonu’nda yapılan turnuva üç gün sürdü. Favori gösterilen Davutpaşa Lisesi ile Ümraniye Atatürk Endüstri Meslek Lisesi maçı çok çekişmeli geçti. Son ana kadar çekişmenin sürdüğü maçta Ümraniye Atatürk Endüstri Meslek Lisesi, setleri 3–2 alarak Davutpaşa Lisesi’ni mağlup etti.

Turnuvada favori olan ve Türkiye’nin Dünya Şampiyonası’ndaki temsilcisi Davutpaşa Lisesi ikinci, Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Endüstri Meslek Lisesi üçüncü oldu. Üç gün süren turnuvada Bursa’dan katılan Demirtaş Paşa Lisesi de dördüncü Eyüp Otakçılar Lisesi de beşinci sırayı aldı. Bahçelievler Füsun Yönder Lisesi takımı ilk iki maçta yenilince turnuvadan çekildi.

Bursalı öğrenciler, turnuvayı düzenleyen Fatih Belediyesi’nin misafiri olurken İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Demir’e lisans sürprizi

Turnuvanın ödül töreninde Pertevniyal Spor Kulübü Başkanı Sinan Yüksel, geçmişte Pertevniyal Spor Kulübü’nde voleybol oynayan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e 1980 yılı lisansını hediye etti.

Davutpaşa Lisesi takımının kaptanı olan ve doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığı bulunan Gökhan Kavak’a, spor yapmak için gösterdiği azmi nedeniyle özel ödül verildi.

Daha sonra birinci ikinci ve üçüncü olan takımlara madalyaları ve çeşitli hediyeler verildi. Bursa’dan gelen Demirtaş Paşa Lisesi, dokuma sanayi ile ünlü kentin havlularını hediye olarak dağıttılar.

http://www.fatih.bel.tr/video_haber.asp?id=1461&tur=332


Haberi Paylaş

Comments are closed.