Fatih Işıldar ilk devreyi değerlendirdi

Voleybol Bayanlar 1. Ligi B Grubu’nda mücadelede eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Ankentspor, sezonun ilk devresini başarılı bir şekilde tamamladı. Kırmızı-beyazlılar, oynadıkları 13 maçın 10’unu kazandı 3’ünden ise mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Başarılı bir grafik çizen Samsun temsilcisi topladığı 31 puanla ligin ilk devresini üçüncü sırada tamamladı. İlk dört takımın sezon sonunda play-off biletini alacağını ligde kırmızı-beyazlılar devre arasına avantajlı girdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Fatih Işıldar, hem ilk devrenin son haftasında kazandıkları Bolu Belediyespor maçı hem de genel olarak değerlendirmede bulundu.

Işıldar, “Öncelikle çok önemli ve öneminden ötürü bir o kadar da zorlu olan Bolu belediye deplasmanından net bir skorla 3 puan alan oyuncularımızı kutluyorum. Son maçında Pursaklar Belediyesi’ni Ankara’da yenen ve play-off şansını ligin ikinci devresine avantajlı bir şekilde taşımak isteyen rakibimiz Bolu Belediyesi çok hırslı ve istekli bir oyun ortaya koydu. İlk sette 25-15 aleyhimize sonuçlanan rakibimizin muhteşem başlangıcı sonrası müthiş bir geriye dönüş yaparak rakibimizin etkili silahlarını durduran ve sonuna kadar mücadeleyi bırakmayarak 3puanı hak eden bütün ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

1. devre sonu itibariyle grubumuzda play-off mücadelesi veren bütün rakiplerin 7 puan üzerinde olarak, 2. devreye bu şekilde başlamanın çok avantajlı bir durum olduğunu belirten Işıldar, “Fakat yolumuz daha çok uzun,ligin ikinci yarısı her türlü gelişmeye açık , hedefinden kopmak istemeyen rakiplerimiz şimdiden yerli yabancı takviyeler yapmaya başladılar ve yapmaya da devam edecekler, dolayısıyla takım halinde hiç bir şeyin garanti olmadığının bilincindeyiz. Yakaladığımız bu avantajı 2. Devre sonuna kadar koruyarak, play-offa girmek en büyük hedefimiz olacaktır. Saygıdeğer Samsun’lu taraftarımızı ve voleybol severleri bütün maçlarımıza şimdiden davet ediyoruz” diye konuştu.


Haberi Paylaş