Fatma Yıldırım yeni sezonda da Sarı Melek

Sultanlar Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Opet, geçen sezon renklerine bağladığı smaçör oyuncu Fatma Yıldırım ile yeni sezonda da devam edecek.

Fatma Yıldırım kimdir?

3 Ocak 1990’da Mersin’de dünyaya gelen Fatma Yıldırım, voleybola 10 yaşında Toros Koleji’nde başladı. 2005’te Eczacıbaşı’na transfer olan Yıldırım, yıldız ve genç yaşlarını Eczacıbaşı formasıyla geçirdi. Bu yıllarda yıldız ve genç milli takımlarında da forma giyen smaçör, 19 yaşında voleybol bursu ile Florida State University’ye kabul edildi. Eğitimini sürdürdüğü beş sene boyunca hem salon voleybolu hem de plaj voleybolu oynayan Fatma Yıldırım, 3 kez ACC Şampiyonluğu yaşarken bir kez de NCAA final-four’u oynama başarısı gösterdi. Son senesinde All-American’a seçilen oyuncu, mezun olduktan sonra profesyonel kariyerini devam ettirmek için Türkiye’ye döndü.

Halkbank ve Bursa Büyükşehir Belediyesi forması giyen Yıldırım, 2018’de Fenerbahçe’ye transfer oldu. Bursa Büyükşehir Belediyespor ile 2017 Challenge Kupası’nda şampiyonluk, 2018 Challenge Kupası’nda ise ikincilik yaşadı. 2014-2017 yılları arasında A Milli Kadın Voleybol Takımı ve A Milli Kadın Plaj Voleybolu Takımı’nın da bir parçası olan smaçör, alt yaş kategorilerinde Dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü sevinci yaşadı.

Milli Takım Başarıları:

2007 – Yıldız Kızlar Dünya ikinciliği
2007 – Yıldız Kızlar Gençlik Olimpiyatları üçüncülüğü
2009 – Genç Kızlar Avrupa üçüncülüğü


Haberi Paylaş