Fedorovtseva: “Kariyerimde önemli bir dönüm noktası”

Fenerbahçe Opet’in son transferi yıldız adayı genç Rus Arina Fedorovtseva, bu transfer hakkındaki ilk düşüncelerini paylaştı.

Fedorovtseva, şu ifadeleri kullandı:
“Küçüklüğümde sıklıkla maç izlerdim ve Lyubov Sokolova, Sheilla Castro, Bethania de la Cruz, erkeklerden ise Sergey Tetyukhin’den çok etkilendim ve kendilerini örnek aldım. Her biri çok özel oyuncular ve onlardan öğrenebileceğiniz çok şey var.”

“Bazı alt yaş kategorileri turnuvalarında fark edildim ve ardından Dinamo Kazan’ın altyapısında oynamaya davet edildim. Nikolai Mikhailovich Sorogin’in rehberliğinde, profesyonel kariyerim o kulüpte başladı.”

“Şu anda üst düzey bir oyuncu olduğumu düşünmüyorum, daha önümde uzun bir yol var. Ancak, her zaman en güçlü takımda oynama isteğine sahip olduğumu söyleyebilirim ve bu da kendimi geliştirmemi sağladı: Oynadığım her ekipten yeni bir şeyler öğrendim ve kendime yeni hedefler koydum, bu yüzden kademeli olarak mevcut seviyeme ulaştım.”

“Fenerbahçe’den transfer teklifi geldiğinde, her şeyden önce yeni bir ligde mücadele etme, harika oyuncularla ve yeni bir teknik direktörle birlikte çalışma fırsatı gördüm. Bu, kariyerimde çok önemli bir dönüm noktası ve böyle bir tarihi olan harika bir kulübe katıldığım için mutluyum.”

“Beklentilerim çok yüksek. Takıma katılmak ve yeni zaferler ve kupalarla dolu bir yola girmek için sabırsızlanıyorum.”

“Genellikle kendime kupa kazanmak gibi hedefler koymam. Benim için öncelik turnuvanın önemi ve seviyesi ne olursa olsun kazanmaktır.”

Boş zamanlarımda yürüyüş yapmaktan zevk alıyorum; genel olarak açık hava aktiviteleri yapmayı tercih ederim. Yemek pişirmekten ve özellikle tatlı yapmayı çok seviyorum ve ailem için sık sık hazırlıyorum. Ayrıca müzik de hayatımın ayrılmaz bir parçası.”

Kaynak: Volley News

Haberi Paylaş