Filenin Sultanları, Voleybol Milletler Ligi’nde sahne alıyor

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2021 yılındaki ilk sınavını Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Miletler Ligi’nde verecek.

Organizasyon, dünya genelinde devam eden koronavirüs pandemisi sebebiyle fanus sistemiyle İtalya’nın ev sahipliğinde Rimini’de düzenlenecek.

25 Mayıs – 25 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda Millilerimiz; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Belçika, Brezilya, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Hollanda, İtalya, Japonya, Kanada, Polonya, Rusya, Sırbistan ve Tayland ile mücadele edecek.

FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde her takım, 15 maç oynayacak. Oynanan karşılaşmaların ardından puan cetvelinde genel sıralamada ilk 4’te yer alan ülkeler, finallerde mücadele etme hakkı elde edecek. 2021 Voleybol Milletler Ligi Finalleri, 24-25 Haziran 2021 tarihlerinde oynanacak.

FIVB Voleybol Milletler Ligi, 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle yapılamamıştı.

2018 yılından bu yana Voleybol Milletler Ligi adıyla düzenlenen organizasyonda Türkiye, 2018’de ikincilik, 2019’da dördüncülük elde etti.

Millilerimizin maç ve yayın programı şu şekilde:

TARİH SAAT MAÇ YAYIN
25 Mayıs 2021 13.00 Türkiye-Sırbistan TRT SPOR Yıldız
26 Mayıs 2021 20.00 Türkiye-İtalya ***
27 Mayıs 2021 19.00 Polonya-Türkiye TRT SPOR Yıldız
31 Mayıs 2021 17.00 Kanada-Türkiye TRT SPOR Yıldız
1 Haziran 2021 11.00 Türkiye-Almanya TRT SPOR Yıldız
2 Haziran 2021 17.00 Çin-Türkiye TRT SPOR Yıldız
6 Haziran 2021 14.00 Türkiye-Tayland TRT SPOR Yıldız
7 Haziran 2021 13.00 Türkiye-Dominik Cumhuriyeti TRT SPOR Yıldız
8 Haziran 2021 13.00 Türkiye-Rusya TRT SPOR Yıldız
12 Haziran 2021 14.00 Japonya-Türkiye TRT SPOR Yıldız
13 Haziran 2021 11.00 Türkiye-Belçika TRT SPOR Yıldız
14 Haziran 2021 22.00 A.B.D.-Türkiye TRT SPOR Yıldız
18 Haziran 2021 22.00 Türkiye-Hollanda TRT SPOR Yıldız
19 Haziran 2021 19.00 Güney Kore-Türkiye TRT SPOR Yıldız
20 Haziran 2021 22.00 Brezilya-Türkiye TRT SPOR Yıldız

*** Yayın daha sonra belli olacaktır.

Millilerimizin idari ve teknik kadro ile sporcu kadrosu aşağıdaki gibidir:

İDARİ VE TEKNİK KADRO
Kurtaran Mumcu Milli Takımlar Sorumlusu
Pelin Çelik Takım Menajeri
Giovanni Guidetti Başantrenör
Alper Hamurcu Yardımcı Antrenör
Recep Vatansever Yardımcı Antrenör
Ahmetcan Erşimşek Yardımcı Antrenör
Fatih Yağcı İstatistik Antrenörü
Artun Aksan İstatistik Antrenörü
Alessandro Bracceschi Kondisyoner
Georgi Vasilev Bivolarski Fizyoterapist
Murat Beder Masör
Murat Mert Yücekök Basın Sorumlusu
OYUNCU LİSTESİ
NO ADI SOYADI MEVKİİ
1 Naz Aydemir Akyol Pasör
2 Cansu Özbay Pasör
3 Meryem Boz Pasör Çaprazı
4 Ebrar Karakurt Pasör Çaprazı
5 Hande Baladın Smaçör
6 Meliha İsmailoğlu Smaçör
7 Şeyma Ercan Smaçör
8 Tuğba Şenoğlu Smaçör
9 Eda Erdem Dündar Orta Oyuncu
10 Zehra Güneş Orta Oyuncu
11 Kübra Akman Orta Oyuncu
12 Aslı Kalaç Orta Oyuncu
13 Yasemin Güveli Orta Oyuncu
14 Şebnem Simge Aköz Libero
15 Ayça Aykaç Libero

Haberi Paylaş