Fener ve Tokat play-off’a hazır

Ligin son haftasında Tokat Belediye Plevnespor’a 3-1 mağlup olarak normal sezonu klasman grubunda ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe, rakibi ile yarın deplasmanda oynayacağı play-off maçı öncesinde Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda antrenman yaptı. Tokat Belediye Plevnespor takımının antrenmanı sonrasında sahaya çıkan Fenerbahçe ve Tokat Belediye Plevnespor’un antrenörleri, maç öncesi birbirlerine başarılar dilerken; basın mensuplarına birlikte poz verdi.

Fenerbahçe Antrenörü Györgyr Demeter, yaptığı açıklamada, play-off’un havasının ligden çok farklı olacağını söyledi. 2 galibiyet alan takımın tur atlayacağını hatırlatan Demeter, “Tokat’ta zor, ancak kaliteli bir maç olacak, Plevnespor güçlü bir takım. Türkiye’nin her yerinde Fenerbahçe’yi destekleyen seyirci çok. Onun için de Tokat’ta bulunan seyircilerimizi takımlarını desteklemeye bekliyoruz” dedi.

Györgyr son oynadıkları karşılaşmada rakiplerine yenildiklerini hatırlatarak, “Yarın play-off maçında karşılaşacağız. Play-off’un havası başka oluyor. Çünkü iki galibiyet alan tur atlayacak” şeklinde konuştu.

Lig maçının rövanşını almaya geldiklerini kaydeden György, “Ama şunu da kabul etmek gerekir ki, rakibimiz çok güçlü. Yarın çok zor ve kaliteli bir maç olacak. Biz, 9 gün önce oynadığımız maçta rakibimizin çok mücadele edeceğini biliyorduk” dedi.

Tokat Belediye Plevnespor Antrenörü Orhan Yavuz ise, takımda sakat oyuncunun bulunmadığını ve iyi durumda olduklarını kaydetti. Yavuz, sezonun son maçını seyircinin desteği ile aldıklarını ve aynı desteği play-off maçında da beklediklerini ifade ederek, “Bu maç çok daha sıkı geçecek. İlk maçı burada rövanşını Fenerbahçe’nin sahasında yapacağız. 2 maçı alan turu geçecek. Beraberlik durumunda bir maç daha oynayacağız. Kaybeden takım sezonu kapatacak. Fenerbahçe yıldızlardan, kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. Biz ise bu mütevazı kadro ile çok özel işler becerdik” diye konuştu.

“Fenerbahçe gibi güçlü bir takımı eledikten sonra hedefimiz şampiyonluk olabilir” şeklinde konuşan antrenör Yavuz, Fenerbahçe ile oynayacakları play-off karşılaşmasının önemli olduğunu belirterek, “Çünkü biz 9 gün önce Fenerbahçe’yi çok güzel bir oyunla ve seyircimizin muhteşem desteğiyle yendik. Yarın karşımızda daha dinç ve daha arzulu bir Fenerbahçe’yi göreceğimize inanıyorum” dedi.

Rakiplerini yenmek için ellerinden geleni yapacaklarını ve seyircilerinin desteğiyle bu maçı alarak, İstanbul’a moralli gitmek istediklerini kaydeden Yavuz, Fenerbahçe gibi güçlü bir takımı eledikten sonra hedeflerinin şampiyonluk olacağını savundu.

Yavuz, Fenerbahçe karşısında turu atlamaları halinde şampiyon olma yolunda önemli bir mesafe alacaklarını, bunun da seyircinin desteği ile olacağını sözlerine ekledi.

Antrenör Yavuz, “Bugünlere gelmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seyircimiz yarın bu maçı kaçırmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.