Fenerbahça HDI Sigorta, Devler Ligi’ne veda etti

Fenerbahçe HDI Sigorta, CEV Şampiyonlar Ligi E Grubu 6. ve son hafta maçında deplasmanda İtalyan ekibi Sir Sicoma Monini Perugia’ya konuk oldu. Sarı laciverliler, Pala Barton’un ev sahipliği yaptığı mücadeleden 25-17, 25-21 ve 25-17’lik setler sonunda 3-0 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe HDI Sigorta mücadeleye; Mir Saeid Marouf Lakrani, Seyed Mousavi, Salvador Hidalgo, Kaan Gürbüz, Yacine Louati, Ahmet Tümer altısı ve libero Hasan-Burak ile başladı.

Yacine Louati’nin servisiyle başlayan karşılaşmada ilk sayı ev sahibi Sir Sicoma Monini Perugia’nın oldu (1-0). İtalyan temsilcisi, Kamil Rychlicki ve Sebastian Sole ikilisiyle maçın hemen başında 3 sayılık bir fark yakalasa da (5-2), Salvador Hidalgo ve Yacine Louati’yle maça denge geldi (5-5). Setin devamında Stefano Mengozzi-John Matthew Anderson’la oldukça etkili olan ev sahibi takım, setin son bölümüne 20-13’lük skorla önde girdi. Kaan Gürbüz ve Ahmet Tümer gibi genç isimlerini devreye sokan Fenerbahçe HDI Sigorta, rakibiyle arasındaki farkı eritme adına hamleler yapsa da 25-17’yle setin kazananı İtalyan temsilcisi oldu.

Kaan Gürbüz’le ikinci sete iyi başlayan Fenerbahçe, hücumdaki en önemli isimlerinden Hidalgo’nun üst üste bulduğu sayılarla skoru 3-6’ya getirdi. Bu bölümde oyuna dahil olan Wilfredo Leon’un yanı sıra skorer kimliği ile mücadele eden Sebastian Sole’yle 10-8 öne geçen Perugia, skor avantajını son bölüme de taşıdı. Son bölümdeyse Hidalgo, Kaan Gürbüz ve Yacine Louati’yle, Fenerbahçe maça ortak olmaya çalışsa da Sir Sicoma Monini Perugia, setlerde durumu 2-0’a (25-21) getirdi.

Temsilcimiz üçüncü sete Kaan Gürbüz ve Louati’yle hızlı başladı (0-2). Akabinde Oleh Plotnytskyi ve Stefano Mengozzi’yi hücumda oldukça etkili kullanan İtalyan temsilcisi, Kamil Rychlicki’nin de skor katkısıyla 12-5’lik üstünlüğü yakaladı. Skor avantajını koruyan Sir Sicoma Monini Perugia, seti 25-17; maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın istatiskleri için tıklayınız.

SIR SICOMA MONINI PERUGIA-FENERBAHÇE HDI SİGORTA: 3-0
SALON: Pala Barton
HAKEMLER: Maciej Twardowski (Polonya), Vladimir Oleynik (Rusya)
SIR SICOMA MONINI PERUGIA: Giannelli, Anderson, Mengozzi, Rychlicki, Leon, Sole, Piccinelli (L) (Dardzans, Travica, Ter Horst, Plotnytskyi)
FENERBAHÇE HDI SİGORTA: Louati, Ahmet, Kaan, Hidalgo, Mousavi, Marouf, Hasan (L), Burak (L)
SETLER: 25-17, 25-21, 25-17
SÜRE: 79 dakika (26′,27′,26′)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.