Fenerbahçe Grundig Beşiktaş’a puan kaptırmadı

Kadınlar ligi derbi mücadelesinde Fenerbahçe Grundig ezeli rakibi Beşiktaş’ı Burhan Felek’te ağırladı. Maçı 3-1 kazanan ev sahibi takım, 3 puanın sahibi oldu.

İstatistik…

İlk bölümde rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendiren Beşiktaş, teknik molaya 4:8 önde girmeyi başardı. Ev sahibi takım hata yapmadan skoru 8’de eşitlese de iyi defans yaparak rakibinin hücum ritmini bozan konuk takım tempoyu bir kez daha yükselterek 9:14’ü yakaladı ve rakibini mola almaya zorladı. Bu andan itibaren mükemmel servis atan siyah beyazlılar, rakibinin tüm hamlelerine cevap vermeyi başardı ve seti 18:25 kazandı.

İkinci sete de iyi başlayan dişi kartallar, ilk arayı 6:8 önde geçti. Ancak Eda Erdem’in oyuna girmesiyle bloklarda hız kazanan FB Grundig oyundaki üstünlüğünü rakibine yavaş yavaş kabul ettirdi ve ikinci araya üç sayı farkla girmeyi başardı 16:13. Selime Hot’un 4 numaradaki mükemmel performansı ile bir kez daha canlanan konuk takım, sarı lacivertlileri 18’de yakalasa da Yeon Koung Kim ve Madelaynne Montano’nun yüksek oyununa çare bulamadı ve bu bölümü Fenerbahçe önde kapadı 25:20.

Önceki setlerde olduğu gibi Beşiktaş üçüncü sete de hızlı girdi ve ilk teknik molaya 6:8 ile ulaştı. Ancak ilerleyen bölümlerde kapasitesini sahaya daha iyi yansıtan sarı lacivertliler oyunu rahatça domine etti ve 13:10’dan sonra rakibine nefes dahi aldırmadı. Kalan bölümde adeta şov yapan FB Grundig, seti 25:14 alarak durumu 2-1 yaptı.

Rahat kazandığı setin ardından dördüncü bölüme fırtına gibi başlayan FB Grundig, ilk arayı 8:3 geçtikten sonra bir daha arkasına bakmadı. İkinci kritik noktayı 16:10 geçen sarı lacivertliler, seti 25:14, maçı da 3-1 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

FENERBAHÇE GRUNDIG-BEŞİKTAŞ: 3-1

Salon: Burhan Felek

Hakemler: İlhami Şenyurt, Emre Özkür

FB Grundig: Kim, Dicle, Montano, Hildebrand, Gökçen, Elif, Merve(L), Ezgi, Polen, Eda Beşiktaş: Selime, Morales, Mambru, Elif, Koeva, Pelin, Ayça(L), Nazlı, Seda, Cansu, Natalia

Setler: 18-25, 25-20, 25-14, 25-14

Süre: 99 dakika (25-28-23-23)


Haberi Paylaş