Fenerbahçe Grundig Galatasaray Daikin’i rahat geçti

Burhan Felek’teki derbi gününün ikinci maçında Fenerbahçe Grundig, ezeli rakibi Galatasaray Daikin’i ağırladı. Maçı 3-0 kazanan sarı lacivertliler, üç puanın sahibi oldu.

Maça iyi başlayan sarı-lacivertliler, ilk arayı 8-4 önde geçtikten sonra temposunu koruyamadı ve GS Daikin farkı eritmeyi başardı 17-16. Ancak son anlarda taraftarının desteği ile coşan sarı lacivertliler Floorje Meijners ve Nadia Centoni ile ayakta kalmaya çalışan rakibi karşısında bir kez daha ritm buldu ve ilk bölümü 25-19 kazandı.

İkinci sete mükemmel başlayan Galatasaray Daikin, 3-8 önde geçtiği ilk teknik molanın ardından hızını kaybetti ve ev sahibi takım sayı farkını kapamaya başladı. 7-9’da gelen Cimbom molasına rağmen temposunu yitirmeyen FB Grundig, rakibini 12’de yakaladı ve ikinci aranın ardından oyunu domine etmeye başladı. Son bölümü iyi oynayan ev sahibi takım, seti 25-20 alarak durumu 2-0’a getirdi.

Taraftarıyla bütünleşen sarı melekler üçüncü sette rahat bir oyun ortaya koyarak skoru 10-6’ya getirse de teslim olmayan GS Daikin, art arda bulduğu sayılarla önce rakibini yakaladı, sonra da farkı açmayı başardı 11-15. İstediği tempoyu yeniden bularak rakibine bir kez daha yaklaşan FB Grundig,
15-16’dan sonra fazla sayıda basit hata yaptı ve konuk takım üstünlüğü yeniden ele alarak dört kez set sayısı için servis kullandı 20-24. Ancak Koreli yıldızı Yeon Koung Kim ile 4 numaradan peş peşe sayılar üreten FB Grundig, 24-24’te eşitliği yakaladıktan sonra 26-25’te yaptığı blokla seti 27-25, maçı da 3-0 kazanarak üç puanın sahibi oldu.

FENERBAHÇE GRUNDIG-GALATASARAY DAIKIN: 3-0

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Ozan Sarıkaya, Emre Özkür

FB Grundig: Polen, Bosetti, Bauer, Elif, Kim, Dicle, Merve (L), Gökçen, Meliha

GS Daikin: Aslı, Gamze, Bosetti, Melis, Centoni, Meijners, Nihan (L), Nursevil, Ezgi, Özgenur, Bihter

Setler: 25-19, 25-20, 27-25

Süre: 84 dakika (26-26-32).


Haberi Paylaş