Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının final görüşleri

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nda Başantrenör Erkan Toğan ile oyuncular Ulaş Kıyak, Metin Toy, Salvador Hidalgo, Arkas Spor karşısında elde edilen galibiyetin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Başantrenör Erkan Toğan, “Öncelikle iki takımı da tebrik ediyorum. Gerçekten çok iyi mücadele ettiler. Maçtan önce de çocuklara %50 şansımız olduğunu ve sahaya final biletini almak için çıkacağımızı söyledim. Gleen’i tanıyorum, finallere hep bir sürprizle çıkıyorum. Bugün de bizi şaşırtacak hamleler yaptı. Çok genç oyuncularla mücadele ediyorlar. Yiğit’in yerine Mirza’yı oyuna aldı. Bu da bizim dengemizi alt üst etti. Verdiğimiz setlerde blok dengesini kuramadık ve istediğimiz servisi atamadık. Bizden çok daha iyi manşet karşıladılar. En büyük faktörlerden birisi de iyi hücum edemedik. Dördüncü sette takım öyle bir dönüş yaptı ki, gerçekten inanılmazdı. Takım finali hak etti. Çok mutluyuz.” dedi.

Ulaş Kıyak: Bu maç takım ruhu ile alındı

“Finale çıkmak için son bir maç. Setlerde 2-1 geridesin. Finale çıkmak için rakibe iki sayı yetiyor, bize 6-7 sayı var. Skor 23-19. Olabilecek en kötü durumdasın. Final gidiyor. Her şey pamuk ipliğine bağlı. Voleybol öyle bir spor ki o top yere düşmeden olmuyor. Fenerbahçe öyle büyük bir camia ki oradan döndü. Bu maç takım ruhu ile alındı. O sayılardan sonra herkes ekstrasını koydu. 2 kere, üç kere. Herkesin eline emeğine sağlık. İnşallah bu takım şampiyon olacak.”

Metin Toy: Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

“Çok zorlu maçtı. İzmir’deki maçın ardından kendi açımızdan biraz daha kolay geçmesini bekliyorduk, maç gitti, geldi. Keyif dolu bir maçtı. Karşı takımı kutluyorum, kendi takım arkadaşlarımı da kutluyorum. Maçın başından sonuna kadar omuz omuza mücadele ettik ve sonucunu sahada aldık. Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım sağlığına en yakın zamanda kavuşur.”

Salvador Hidalgo: Biz şampiyon olmak istiyoruz

“Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnanılmaz bir çaba, inanılmaz bir emek var. 7 aydır durmadan çalışıyoruz. Finale adımızı yazdırdığımız için çok mutluyuz ama biz şampiyon olmak istiyoruz. Taraftarlar bize inansınlar, finalde sahaya Fenerbahçe ruhunu yansıtacağız. Hakem maçı bitirmeden mücadelemizi son topa kadar yapacağız.”

 

 

Haberi Paylaş