Fenerbahçe HDI Sigorta net skorla kazandı

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin on dördüncü haftasında oynanması planlanan ancak Fenerbahçe HDI Sigorta takımındaki Covid-19 vakaları sebebiyle tehir edilen Fenerbahçe HDI Sigorta-Allpower Akü Cizre Belediyespor karşılaşması bugün oynandı. Allpower Akü Cizre Belediyespor’u Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda ağırlayan Fenerbahçe HDI Sigorta; mücadeleden 25-19, 25-20 ve 25-10 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrıldı. On ikinci galibiyetini alan sarı lacivertliler, ligde puanını 36’ya yükseltti.

İlk sete Emin Gök’ün blok sayısıyla başlayan Allpower Akü Cizre Belediyespor, rakibinin üst üste hataları sonrası skorda 1-3’ü buldu. Seyed Mohammad Mousavi ile Metin Toy’un blok ve hücumlarıyla arayı kapatan Fenerbahçe HDI Sigorta, 5-4 öne geçti. Yacine Louati’nin servis serisinde farkı açan sarı lacivertliler, 10-7’de üç farklı üstünlük yakaladı. Osmany Uriarte ve Serhat Coşkun’un sayılarıyla direnen Şırnak ekibi, Metin Toy ve Seyed Mousavi’nin servis seriler karşısında farkın açılmasına engel olamayınca skor 18-12 oldu. Set sonunda bu kez Ahmet Tümer ile üst üste iki servis sayısı bulan Fenerbahçe HDI Sigorta, son sayılara girilirken avantajını artırdı. Özkan Hayır ve Serhat Coşkun’un sayılarıyla geri dönme çabasında olan Allpower Akü Cizre Belediyespor karşısında Metin Toy ile seti 25-19 noktalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Ahmet Tümer’in ilk sette olduğu gibi serviste yakaladığı seriyle hızlı başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, 4-1’de üç sayılık üstünlük sağladı. Pasör Muhammed Kaya’nın servis serisinde Salvador Hidalgo ve Yacine Louati’nin hücumda devreye girmesiyle farkı bir anda altıya yükselten ev sahibi ekip, orta bölüme 12-6’lık skorla girdi. Osmany Uriarte ve Georgi Seganov’un bloklarıyla geri dönmek isteyen Allpower Akü Cizre Belediyespor, rakibine 14-11’de mola aldırdı. Moladan sonra Salvador Hidalgo ve Yacine Louati ile sayılar bulmaya devam eden sarı lacivertliler, set sonuna doğru girilirken skoru 19-15’e getirdi. Fatih Uslu’nun üst üste sayılarıyla rakibini yakalayan Allpower Akü Cizre Belediyespor, 20-19’da farkı bire indirdi. Bu bölümde özellikle Ahmet Tümer ve Metin Toy ile sayılar alan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-20 alarak maçta skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü setin ilk bölümünde Metin Toy ve Seyed Mohammad Mousavi ile üst üste sayılar alan Fenerbahçe HDI Sigorta, Yacine Louati’nin sayılarıyla farkı açarak 11-2’de farkı dokuz sayıya yükseltti. Skorda yalnızda Fatih Uslu ile sayılar bulan Cizre ekibi, bu anlarda maçın genelinde olduğu gibi savunmada da sıkıntı yaşadı ve skor 16-5’i buldu. Ivanov’u sayısına Kaan Gürbüz ve Salvador Hidalgo ile yanıt veren ev sahibi ekip, Kaan Gürbüz’ün servis sayısıyla 20-7’de farkı iyice açtı. Set sonunda Yacine Louati yerine oyuna dahil olan Bora Stanicki’nin üst üste hücumlarıyla sonuca giden Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 25-10 maçı da 3-0 alarak ligdeki on ikinci galibiyetine imza attı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu takımına kazandırdığı 12 sayıyla Fenerbahçe HDI Sigorta’dan Yacine Louati oldu. Louati’yi 11 sayıyla Metin Toy ve 10 sayıyla Seyed Mohammad Mousavi takip etti. Ahmet Tümer ve Salvador Hidalgo 9’ar sayıyla galibiyette etkili oldu. Allpower Akü Cizre Belediyespor’da mücadeleyi Fatih Uslu 8, Osmany Uriarte 7, Emin Gök 5 sayıyla tamamladı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.